1. Новини Закарпаття

Ваше здоров'я: чому необхідно приділяти увагу очам

Очі — один із найважливіших і найбільш чутливих органів людини. З їхньою допомогою ми отримуємо близько 90% інформації про навколишній світ. Будь-які офтальмологічні хвороби впливають на наш комфорт і безпеку, а також знижують якість життя. У чому полягає здоровий зір та які обмеження несуть для людини порушення зору — читайте далі.

Основні функції органів зору

Очі забезпечують якісний і повноцінний зір, виконуючи такі головні функції:

 • світлосприйняття — реагування на світло, його інтенсивність та яскравість;
 • кольоровідчуття — розрізнення кольорів і відтінків;
 • центральний зір — здатність фокусуватися на об'єктах і предметах, які знаходяться в центрі поля зору;
 • периферичний — можливість бачити те, що знаходиться по краях поля зору;
 • бінокулярний — створення об'ємного та стереоскопічного зображення, узгоджуючи картинки, які надходять у кожне око окремо.

Порушення однієї чи кількох функцій очей призводить до зниження здатності бачити та говорить про патологію, яка потребує терапії. Лазерна корекція зору в Києві допоможе відновити здатність бачити в разі рефракційних порушень, таких як: далекозорість, астигматизм, короткозорість, пресбіопія.

Чому необхідно піклуватися про свої очі

Проблеми з очима не лише створюють фізичний дискомфорт, а й обмежують сферу захоплень і вибір професій. Якщо у вас поганий зір, то вам можуть бути недоступні:

 1. Керування транспортними засобами — для отримання посвідчення й роботи водієм потрібно мати достатню гостроту зору та не мати проблем з кольоровідчуттям і нічним зором, тому що водій несе відповідальність не тільки за себе, а й за пасажирів та інших учасників дорожнього руху.
 2. Професії поліцейського, військового, пожежника — ризик та екстремальні ситуації вимагають швидкого реагування, а із зоровими порушеннями це робити складно. Окуляри або лінзи можуть заважати у надзвичайних умовах.
 3. Володіння зброєю — зорові патології можуть унеможливити такі захоплення, як полювання, стрільба з лука або вогнепальної зброї, страйкбол тощо.
 4. Деякі види спорту — футбол, баскетбол, теніс, гольф, бокс, важка атлетика та інші, які вимагають гарної координації очей і рук, швидкої реакції й точності, інакше підвищиться ризик удару чи зіткнення.
 5. Професійна фото- та відеозйомка — розмита картинка перед очима робить світ тьмяним і блідим.
 6. Програмування — робота за комп'ютером губить гарний зір та посилює наявні порушення.

Щоб жити повним і насиченим життям без обмежень, дбайте про здоров'я ваших очей.