1. Новини Закарпаття

Доцільність використання софітів та особливості їх придбання

Доцільність використання софітів та особливості їх придбання

 

Не просто так облаштування даху називають одним з найскладніших етапів будівництва та реконструкції будинків. Потрібно подумати не лише про придбання та монтаж якісної покрівельної системи, але й про додаткові засоби її захисту. Універсальним способом убезпечення конструкції та візуальної трансформації будинку можна назвати софіти для підшивки даху, які легко монтуються, мають помірну вартість та виконують безліч корисних функцій. Розповімо, чому варто вкласти гроші у придбання таких деталей, та які вироби мають найкращі властивості. Також зі статті ви дізнаєтеся про найбільш важливі параметри підбору облицювального покриття.

Навіщо купувати та встановлювати софіти? 

При проведенні монтажу покрівлі завжди постає питання про те, як забезпечити максимальний захист від зовнішніх факторів без обтяження конструкції та занадто великих фінансових витрат. Софіти не належать до обов'язкових елементів системи, але саме завдяки ним вдається поліпшити її експлуатаційні властивості. Облицювальний матеріал фіксується зовні будинку, закриваючи карнизи та звиси, що дозволяє:

 • забезпечити постійну циркуляцію повітряних мас у підпокрівельному просторі, що необхідно для профілактики появи плісняви та підтримки оптимальних мікрокліматичних показників;
 • звести до мінімуму ризик пошкодження деталей кроквяної системи у разі сильного вітру;
 • зробити фасад будівлі привабливішим – підшивка допомагає забезпечити гармонійне оформлення екстер'єру будинку або змінити зовнішній вигляд під час реконструкції;
 • покращити вентиляцію різних видів звисів (карнизних, фронтонних);
 • захистити стіни від опадів, уникнувши потреби в частому ремонті та додаткових фінансових витратах;
 • попередити проникнення під дах птахів, комах та гризунів – жити в будинку із софітами буде максимально комфортно та безпечно.

Потрібно враховувати, що софіти виконують допоміжні функції із забезпечення довговічності покрівлі. Основний захист забезпечує система водовідведення, яка повинна мати достатню пропускну здатність, витримувати температурні перепади, бути герметичною та правильно змонтованою. Купувати водостічні труби, ринви, муфти, кронштейни та інші деталі водостоку варто одночасно із софітами, вибравши ідентичний відтінок. Так вдасться уникнути візуального дисонансу, одразу провести всі необхідні роботи і при цьому гарантувати тривалий період експлуатації покрівельної системи.

Подумати про придбання та монтаж софітів є сенс під час облаштування не лише житлових будівель. Вони також відмінно підходять для альтанок, навісів та веранд, дозволяючи убезпечити їх від несприятливого впливу вологи, вітру та біологічних факторів.

Параметри, на які варто звернути увагу покупцям

Вивчення описів товарів – обов’язкова умова вдалого замовлення софітів. Основні характеристики:

 • матеріал;
 • наявність перфорації (спеціальних отворів для оптимізації вентиляції);
 • вид перфорації – часткова чи повна;
 • робоча площа панелі;
 • забарвлення – підбирати відтінок слід з урахуванням особливостей оформлення покрівельної системи та фасаду. Можна віддати перевагу ідентичній кольоровій гамі або створити виразну композицію з контрастними тонами;
 • дизайн;
 • розміри – ширина, товщина, довжина;
 • вартість.

Важливо купувати продукцію перевіреного виробника. Найпопулярнішими зараз є вінілові моделі, їх пропонують багато фірм, але якість сильно відрізняється. Щоб не помилитися, вибирайте бренд з гарною репутацією та звертайтеся до компанії без посередників – це дозволить уникнути переплат та отримати офіційну гарантію.

Чому є сенс купувати саме вінілові софіти для підшивки даху?

ПВХ продукція відрізняється поєднанням жорсткості конструкції та стійкості до впливу температур, вологи, механічних ударів, вітру. На поверхні таких софітів майже не накопичується бруд та пил, вони не вимагають складного та частого догляду. Насправді, перелік переваг дуже великий, до нього також входять:

 1. Відсутність додаткових витрат на фарбування чи нанесення захисного покриття.
 2. Можливість демонтажу та монтажу на новому об'єкті.
 3. Відповідність вимогам пожежної безпеки.
 4. Легкість, яка спрощує та прискорює процес встановлення.
 5. Забезпечення ефективної вентиляції.
 6. Захищеність від корозії.
 7. Збереження функціональних властивостей протягом багатьох років.
 8. Різноманіття варіантів застосування (пластикові софіти підходять для будівель різної поверховості, площі та призначення).

Найбільш вдале співвідношення практичних та естетичних властивостей мають софіти, зроблені з PVC-U методом екструзії. Подібні модифікації є в каталозі компанії Rainway. За потреби менеджери проконсультують щодо вибору продукції с оптимальними характеристиками.