1. Новини Закарпаття

Коли варто використовувати бандаж на коліно

Ортопедичні наколінники представляють собою медичний виріб який застосовується для фіксації та підтримки колінного суставу в знерухомленому або частково знерухомленому стані. Використовувати бандаж рекомендується при інтенсивних заняттях спортом, наявних травмах, артриті, артрозу, при існуючих больових відчуттях. 

Коли варто використовувати бандаж на коліно

Щоденно колінний суглоб приймає на себе великі навантаження. При необережному поводженні з ним, або просто при значних фізичних перенавантаженнях є ймовірність появи набряків, больових відчуттів та запалень. Щоб допомогти колінним суглобам швидше повернутися до звичного стану, то на допомогу приходять медичні наколінники. Їх варто використовувати в такі моменти:

  • Для профілактичних цілей. Вони запобігають появі травм при активній фізичній активності. Також їх можуть рекомендувати людям в яких є зайва вага. 
  • При наявності розтяжінь, які можуть виникнути при різких рухах. Як правило такі розтяжіння супроводжуються мікророзривами окремих волокон.
  • При розриві зв'язок та переломі. Бандажі обов'язково використовують як при частковому, так і при повноцінному порушенні цілісності волокон. У випадку переломів бандажі використовують для фіксації ноги в анатомічно правильному положенні. Використання колінних ортезів в такі моменти сприяє зрощенню кісткових тканин.
  • Після перенесених операцій, допомагають мінімізувати больові відчуття та беруть частину навантаження на себе.
  • При вже існуючих захворюваннях. Ортопеди можуть призначати бандажі різної фіксації при наявних патологіях наприклад, таких як артроз, артрит, бурсит та деякі інші захворювання. 

При виборі ортеза варто враховувати його конструкцію, розмір та матеріал з яких він виготовлений. Колінні ортези можуть мати різну ступінь жорсткості. Бандажі можуть бути:

  • Еластичними. Такі моделі виготовляються зі спеціального розтягуючого матеріалу який має можливість повертатися в першопочаткову форму. Є моделі оснащені теплою підкладкою яка забезпечує швидке зігрівання суглоба.
  • Напівжорсткий бандаж середньої фіксації. Такі ортопедичні наколінники виготовляються з еластичної тканини з ребрами жорсткості, окрім ребер можуть використовуватися інші елементи для забезпечення підтримки суглоба. 
  • Бандаж жорсткої фіксації. Такі наколінники використовуються коли необхідно частково або повністю знерухомити коліно. Моделі такої фіксації можуть мати пластикові, металеві, стальні ребра жорсткості, з шарнірами або карбоновою рамою. 

Сучасні ортези мають анатомічну форму, прості та зручні у використанні, легко одягаються, знімаються при цьому дуже ефективні. Важлива особливість в тому, що бандаж не перекриває доступ до проблемної ділянки, під ним шкіра дихає,  не порушується кровообіг, а це означає, що можна не хвилюватися за появу атрофії м'язів. Для створення колінних бандажів використовуються гіпоалергенні матеріали які не будуть викликати подразнення навіть на чутливій шкірі. 

Вибираючи той чи інший колінний бондаж необхідно враховувати, щоб він відповідав типу захворювання чи травмам конкретної людини. Протипоказанням до використання бандажу є наявність післяопераційних швів в області використання, захворювання шкіри або наявні алергічні реакції. 

Перед придбанням бандажу на коліно варто проконсультуватися з лікарем, спеціаліст допоможе підібрати ортез який буде справлятися зі своїми функціями. Не варто займатися самолікуванням адже неправильно підібраний медичний виріб не може принести бажаного лікувального ефекту. 

Вибрати ортопедичні бандажі для колін ви можете серед товарів ортопедичного салону Ортомедіка. Наші бандажі нададуть відновлення після запальних процесів, забезпечуватимуть допомогу при вивихах та наявних запаленнях або хворобах. Вибираючи ортопедичні товари в Ортомедіка ви маєте можливість придбати якісні товари за гарною ціною від виробника. В каталозі можна ознайомитись з існуючими моделями та товарами, кожен з яких має детальний опис стосовно призначення. При необхідності наші консультанти нададуть відповіді на всі ваші запитання стосовно того чи іншого товару.