1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Різниця в прийнятті спадщини за кордоном у різних країнах: Польща, Чехія, Німеччина

78
Без регіону (не видаляти!)

Різниця в прийнятті спадщини за кордоном у різних країнах: Польща, Чехія, Німеччина

Родичі за кордоном перестали бути новизною, адже багато українців виїхали до сусідніх країн ще до проголошення незалежності. Деякі з них переїхали не так давно. Іноземні громадяни також проживають на території нашої країни. Нажаль, виникають ситуації, коли мігрант помирає на чужині та залишає спадок. В таких ситуаціях вступають в силу міжнародні домовленості з питань закордонного спадкування. Допомогти розібратися в цьому питанні допоможе адвокати зі спадщини. Він допоможе оформити документи для вступу в спадщину та переоформити спадкове майно.

Особливості спадкування в сусідній Польщі

Спадщина за кордоном оформляється за законами держави в якій останнім часом проживав спадкодавець. Якщо ця інформація невідома, то місцем відкриття справи спадкування є країна, в якій знаходиться нерухоме майно померлого або більша його частина. Якщо говорити про правовідносини України з Польщею в справах оформлення спадщини, то найбільший пріоритет має домовленість між цими країнами, підтверджена Постановою ВР 3941-XII (3941-12) від 04.02.1994.р.

Цей документ має перевагу над всіма внутрішньодержавними законами, що керують питання спадкування. Згідно нього поляк, що проживає на території України та українець, що знаходиться в Польщі можуть обрати право спадкування для своїх спадкоємців та зазначити його в заповіті. Якщо ця інформація не передбачена заздалегідь, то спадкування відбувається за такими нормами:

  • Рухоме майно за законами країни, громадянином якої є спадкодавець.
  • Нерухомість – згідно норм держави, в якій вона зареєстрована.

В будь-якому випадку варто проконсультуватися з досвідченим юристом, який спеціалізується на справах з міжнародного спадкування.

Оформлення спадку в Чехії

Отримати спадщину в Чехії можна за заповітом або за законом. Без досвідченого юриста по спадкуванню в цій країні ніяк не обійтися. Найбільшу силу в розподіленні майна покійного відіграє заповіт. Згідно нього й відбувається розподіл. Якщо цей документ відсутній, то нормами передбачена черговість отримання права на спадщину за законом. Найближчими родичами вважаються діти та чоловік або дружина. Спадщина між ними розподіляється в рівних частинах.

В разі виникнення непорозумінь між спадкоємцями справа вирішується в судовому порядку. Часто в такому випадку спадкоємець може відмовитися від спадку, щоб не платити борги за комунальні послуги чи прибирання території, які виникли за час спадкового процесу. Спадщина без заповіту не характерна для чехів. Найчастіше вони вирішують це питання ще за життя, складаючи заповіт.

Спадок в Німеччині

Розглядаючи будь-яке спадкове законодавство, можна зробити висновок, що написання заповіту з вказанням принципу розподілу між спадкоємцями, є найкращим варіантом вирішення питання. З цим документом спадщина за кордоном стає менш проблемною. В Німеччині, як і в інших країнах, спадкування за заповітом є найшвидшим. Крім того, спадкодавець у цьому документі може заповісти й те, згідно якого законодавства буде відбуватися спадкування.

В Німеччині процес написання заповіту більш простий, ніж в Україні. Тут дозволяється скласти документ власноручно та залишити його в суді або завірити нотаріально. Адвокат за кордоном у спадкових питаннях надає повний спектр послуг та може повністю замінити присутність свого клієнта, діючи на підставі нотаріально засвідченого доручення.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber