1. Новини Закарпаття

Як обрати фетбайк для осінніх прогулянок: що радять експерти

Плануєте активний відпочинок у горах? Придбайте фетбайк — різновид гірського велосипеда з широкими покришками, який адаптовано для подолання важкопрохідних перешкод і подорожей на комбінованому ґрунті. Експерти каталогу Magazilla склали перелік ключових особливостей цього транспортного засобу та пропонують ознайомитися з найпопулярнішими моделями фетбайків серед українських покупців.

Розміри та вага фетбайка

Габарити транспортного засобу залежать від моделі та бренду. Середня довжина руля коливається у межах 600–750 мм, що наближує фетбайк до стандартів кроскантрі.

Найлегша модель важить близько 10 кг, що робить її ідеальним варіантом для підлітків і жінок. Стандартна вага більшості фетбайків — 15–20 кг. Щоб компенсувати вагу коліс, виробники виготовляють полегшені рами з профільованих алюмінієвих труб або карбону. Що більша маса транспортного засобу, то краща його стійкість і зчеплення з дорожнім покриттям.

Тип гальм

Фетбайки з дисковими гальмами, представлені на сайті https://m.ua/, є найефективнішими в умовах бездоріжжя. Водночас якісні гідравлічні гальма спрацьовуватимуть швидше та з меншими зусиллями з боку водія.

Амортизаційна вилка

Для вдалого подолання важкопрохідних перешкод з бруду, опалого листя чи пухкого снігу краще обирати фетбайк з амортизаційною вилкою типу хардтейл або ригід. Але треба пам’ятати: ця запчастина додасть ваги транспортному засобу. Якщо ви не плануєте їздити екстремально-небезпечним бездоріжжям, підійде фетбайк зі звичайною жорсткою вилкою: в цьому випадку функцію амортизатора виконуватимуть широкі колеса велосипеда.

Популярні моделі фетбайків: що обирають українські покупці

  • Crosser Fat Bike 26. Модель доступна у кількох кольорах, витримує навантаження до 120 кг і підходить для прогулянок всією родиною. Рекомендований зріст водія — до 165 см. Діаметр коліс транспортного засобу складає 26 дюймів, ширина покришок — 4 дюйми. Фетбайк комплектується щитком на ланцюзі. Вартість в інтернет-магазинах України — від 8 208 до 9 799 грн.
  • E-Motion Fatbike GT 48V. Фетбайк оснащено електродвигуном потужністю 1000 Вт і акумулятором місткістю 16 аГод. Максимального запасу ходу вистачить до 60 км. Ця модель гірського байка може розвивати швидкість до 50 км/год. Рекомендований зріст водія — 172–180 см. Передні та задні гальма — дискові, механічні. Загальна маса транспортного засобу складає 26 кг. Ціна моделі в інтернеті — від 12 395 до 49 741 грн.

Примітка: вказана вартість актуальна на кінець вересня 2023 року, використані дані сайту m.ua.