1. Новини Закарпаття

Що таке віртуальна (цифрова) картка і для чого вона потрібна

Віртуальна картка майже нічим не відрізняється від звичайної картки, хіба що відсутністю фізичного пластикового носія. Проте, це не заважає людям використовувати її для здійснення фінансових операцій. Більшість користувачів не мають повного розуміння, що таке віртуальна карта, наскільки вона безпечна та які переваги надає.

Основні характеристики

Віртуальна карта сприймається користувачами як додаток до основної пластикової карти. Однак сучасні банки пропонують відкривати самостійні цифрові картки, які існують без необхідності основної фізичної карти. Вони придатні для здійснення різних операцій:

  • Оплата товарів і послуг,
  • перекази коштів,
  • поповнення особового рахунку, використовуючи сайт Vip Casino,
  • поповнення мобільного телефону та ін.

Суттєвою перевагою є те, що карта знаходиться в смартфоні в цифровому форматі. Оскільки функція NFC підтримується практично в кожному сучасному смартфоні, картку можна використовувати для оплати покупок у магазинах та для зняття готівки в банкоматах. Деякі магазини пропонують знімати готівку за допомогою цих віртуальних карток.

Особливості віртуальних карток:

  • Середній термін служби 1 рік;
  • мають свої персональні дані: CVV2-код змінний і може бути отриманий через мобільний додаток банку
  • передбачають ліміт для виконання онлайн-платежів: допомагає запобігти надмірним фінансовим втратам. Ліміти можуть бути змінені власником

віртуальна карта може використовуватися як додаткова та основна.

Переваги картки

Головні переваги цифрових карток:

  • Безпека: людина самостійно встановлює ліміт для зняття грошей на день чи місяць, хтось сторонній, в тому числі банк не має змоги внести зміни.
  • Універсальність: цифровими картами можливо оплачувати товари та послуги в будь-якому місці світу. Людина може користуватися віртуальною карткою так само як і звичайною пластиковою. Немає жодних обмежень щодо оплати чи переказів.
  • Швидкість та комфорт при оформленні: щоб отримати картку варто замовити її створення онлайн, наприклад, у мобільному додатку банку.

Більшість банків пропонують віртуальну картку безкоштовно. Це означає, що клієнт фінансової установи мож оформити її за декілька хвилин і відразу використовувати для поповнення та зняття коштів, оплати послуг та товарів. Використовувати віртуальну картку можна для здійснення міжнародних переказів коштів. Тож, наприклад, якщо банківська картка відсутня або термін її дії сплив, можна швидко та легко замовити віртуальну альтернативу. Поповнити її в терміналі можна відразу і здійснити переказ коштів родичам в іншу країну. Кошти перераховуються як на фізичні, так і на цифрові картки у найкоротші терміни.