1. Новини Закарпаття

Як поживає Threads? Чому провалилась нова соціальна мережа?

З моменту гучного анонсу та представлення публіці соціальної мережі Threads, яка мала стати аналогом Twitter минуло вже два місяці, проте, схоже, інтерес до проекту від Meta невпинно спадає з кожним днем. Поява нової соціальної мережі очікувано спричинила великий ажіотаж та обговорення, але українська аудиторія забула про новинку так само швидко.

 

Рекорди соцмережі та гучний запуск

В перші дні запуску Threads приток користувачів до нової соціальної мережі вимірювався мільйонами. За словами засновника Meta Марка Цукерберга, лише за перших сім годин після запуску платформи у Threads було зареєстровано понад 10 млн нових акаунтів, а вже за тиждень цифра сягала 150 млн. Початок видавався більш ніж переконливим, проте щойно первинний інтерес почав спадати, як назва амбіційного проєкту потроху сходити із заголовків новин. Така поведінка користувачів цілком очікувана та прогнозована, а порівняти її можна із появою на ринку нового онлаин казино, яке так само стрімко набирає аудиторію з нуля.

 

Цікавості додавав і грамотно побудований бекграунд запуску нового додатку - протистояння Цукерберга та Ілона Маска, позиціювання Threads як аналогу Twitter та конкуренція двох великих корпорацій в цілому. Разом з тим виявилось, що нічого кардинально нового запуск нової соцмережі не пропонував, а сам Цукерберг заявляв лише про наміри лише створити “відкритий та гостинний простір для спілкування”, очевидно натякаючи на всілякі обмеження у Twitter.

 

На прикладі Threads стає чудово зрозуміло, як скорочується цикл життя нових соціальних мереж - згасання інтересу до нового проєкту почали фіксувати вже за тиждень, а за два - серйозно заговорили про невдалість проєкту. Не допомогли навіть перші оновлення та покращення, серед яких, наприклад, з'явилася хронологічна стрічка новин, проте і вона сприймалася, як спосіб наздогнати конкурента.

Все вже було вигадано раніше

Дійсно, сьогоднішній вибір соціальних мереж та додатків для спілкування може запропонувати повний спектр послуг, що задовольняють будь-які запити. Щобільше - останні оновлення тих чи інших програм натякають на стирання кордонів між ними за впровадження “чужих фішок”. Так, наприклад, Telegram нещодавно запровадив історії, а Youtube Music додав у свій додаток розділ “Семпли”, що фактично є музичним тік-током.

 

Threads від самого початку не пропонував нічого революційного, тож відповідь на питання щодо згасання інтересу досить логічна. Разом з тим пересічному користувачу немає потреби в епоху соцмереж зайвий раз перевантажувати гаджет новим додатком для спілкування. Схоже, що на Threads чекає схоже майбутнє, яке спіткало й інші популярні застосунки, які злетіли так само стрімко, як і згасли:

  • Periscope;
  • ClubHouse;
  • Vine, такий собі попередник Tik-Tok;
  • Google+.

До того ж користувачі не оцінили дещо маніпуляційний крок від Threads - в новій соцмережі легко зареєструватися через свій Instagram, проте видалитись без втрати сторінки в Instagram неможливо.

 

З усім тим автори Threads не втрачають оптимізму та намагаються повернути платформу в топи. Наступним кроком, наприклад, стало анонсування вебверсії застосунку, яка має суттєво вплинути на зручність користування та повернути цікавість аудиторії.