1. Новини Закарпаття

Що таке "теплові місточки"?

Нівелірування теплових містків у промисловому будівництві

Слід пам'ятати, що кожна будівельна технологія, крім багатьох переваг, має також якісь недосконалості. Одним із найчастіше поширених проблем є питання виникнення теплових містків, а що за ними йде шлях промерзання. Ми обговоримо, яким способом ставити об'єкти в технології легкої забудови з шаруватих плит, щоб нівелювати ці дефекти.


Під час кожної побудови є можливість виникнення різного виду помилки чи прорахунку. На жаль, помітна більшість з них визначається лише під час експлуатації даного об'єкта. Одним із таких потаємних дефектів є наявність термічних містків у тепловій перегородці будівлі. Причиною таких місць є зазвичай виконавчі помилки чи проектні.


Теплові містки є фрагментом зовнішньої перегородки об'єкта, який характеризується нижчою термічною ізоляцією, ніж елементи, які є сусідами з ним. Наявність таких місць тягне за собою значні теплові втрати, а також веде до капання водної пари, а що за тим йде зволоження матеріалів, і навіть розвитку цвілі та грибів.


У будівництві виступають два головні типи теплових містків. Лінійні охоплюють деякий простір, на якому бракує ізоляції або має зменшену товщину або не має її безперервності. Іншим типом є термічні очкові містки, що з'являється напр. із пробиття термоізоляції. Вирішуючи використання технології легкої забудови з шаруватих плит, ми повинні також змиритися з цією проблемою.


Виробники Виробляють тільки шаруваті плити з поліуретану вихваляють його як єдине, які володіють ідеально підігнаним замком, через що шаруваті плити в обмеженій сфері створюють термічні містки. Правда є так, що продукція плити то одна, а монтаж плити через некваліфіковані особи то інша справа - дуже часто трапляється, що навіть найкращий продукт буде зіпсований через неадекватні дії монтажників. Вибір і полістирольних панелей, як поліуретану або мінеральної вати насамперед не слід відмовлятися від професійного монтажу, від якого залежить кінцевий візуальний ефект, а також ізоляція об'єкта.

Термічні містки виникають зазвичай під час монтажних робіт на скріпленні плит. Те явище доводить виникнення так званих пунктів промерзання, які дуже невигідно впливають на сукупність конструкції. Головним аспектом є втрата теплової енергії, а потім йде зростання коштів, пов'язаний з обігрівом об'єкта. Додатково з часом пункти промерзання можуть призвести до виникнення вологості, плісняви, навіть знищення матеріалу.


Тому також важливий докладний і точний монтаж плит. Якщо ми погодимося до всіх доручень виробника, ми мінімізуємо майже до нуля виникнення будь-яких теплових містків. Найбільшу увагу слід звернути місця з'єднань плит, головне у кутах стін та дахів. Насамперед слід відповідно ущільнити ці місця за допомогою монтажної пінки або прокладки з поліуретану. Ви також повинні точно виконати всі відливи та змонтувати їх за допомогою відповідних гвинтів чи болтів.


Таким чином ми нівелюватимемо можливість виникнення будь-яких дефектів і недоліків. Через закладені стінні та покрівельні шаруваті плити ми мінімізуємо виникнення пунктів промерзання і забезпечуємо собі ощадливість і безпроблемну експлуатацію будівельного об'єкта, що виник.