1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Апостиль документів для навчання за кордоном

58
Без регіону (не видаляти!)

Дізнайтеся, що таке апостиль, які документи можна апостилізувати та як виконати цю процедуру в Україні. Розкрито особливості апостилювання освітніх документів та можливі проблеми

Апостиль документів для навчання за кордоном

Апостиль — спеціальний штамп, офіційна міжнародна форма легалізації різних документів. Після проставлення цього штампу документ набуває юридичної сили в іноземній країні. 

Проставлений апостиль буде підтверджувати, що документ про освіту, виданий українським навчальним закладом, відповідає законам та правовим нормам іноземної держави. Цей штамп визнається країнами, які входять в Гаазьку конвенцію від 1961 року. Сьогодні — це 112 світових держав.

Зазвичай апостиль проставляється безпосередньо на оригіналі документа на його задній стороні. Або прикріплюється до цього документу у виді окремого аркушу. Заголовок апостиля та його зміст мають бути мовою країни, в якій документ буде пред'являтися. Для проставлення штампа потрібно звернутися до Міністерства освіти та науки України.

Апостиль на проставляється в основному на документи державного зразку, а також на дипломи приватних університетів та шкіл, але не усіх.  Ось перелік документів, які можна апостилювати:

  • дипломи;
  • атестати;
  • табелі;
  • додатки до освітніх документів з оцінками;
  • деякі довідки з вишу чи школи або витяги;
  • тощо.

 

Особливості апостилювання документів про освіту

Щоб без проблем апостилювати документ про освіту, потрібно передати у Міносвіти оригінал атестата чи диплому.

Також варто пам'ятати про наступні важливі тонкощі апостилювання освітніх документів:

  1. При зверненні до Міністерства освіти необхідно скласти заяву на апостилювання, взяти з собою паспорт громадянина України, квитанцію про сплату держмита.
  2. Якщо ви змінювали прізвище або ім’я, потрібно додатково взяти з собою довідку, яка також підлягає апостилюванню.
  3. Процес апостилювання освітніх документів досить тривалий та може затягнутися до 30 робочих днів. Тому краще звернутися в компанію, де апостиль документів про освіту допоможуть поставити швидше Термінове проведення процедури також доступне в спеціалізованих компаніях. 
  4. Якщо документи подаватиме стороння особа, то додатково необхідно пред'являти нотаріально завірену довіреність на її ім’я.

Тонкощі вступу до іноземного ВИШу на бакалавра та магістра

Якщо йдеться про вступ на бакалаврат до ВНЗ за кордоном, необхідно:

  1. Поставити апостиль на оригінал атестата.
  2. Проапостилювати додаток до атестата.
  3. Виконати легалізацію документів (на вимогу країни).
  4. Перекласти документ.
  5. Нотаріально засвідчити переклад документів.

Штамп, поставлений у Міністерстві освіти України, буде мати юридичну силу практично у всіх країнах всі країни Європи, та у США. Але, наприклад, для Канади, потрібно буде виконати подвійну легалізацію освітнього документа. Цей процес також має на увазі проставлення штампів. Але вже у Міністерстві закордонних справ та Міністерстві юстиції України.

Для вступу на магістратуру за кордон необхідно:

  1. Апостилювати диплом бакалавра, спеціаліста або магістра.
  2. Перекласти документ мовою країни, в якій він буде пред’являтися.

У різних країнах вимоги до оформлення документів можуть відрізнятися. Наприклад, для вступу до вищих навчальних закладів Бельгії, потрібно ставити подвійний апостиль на документи. Це робиться таким чином:

  1. Апостилюється оригінал документа.
  2. Виконується його нотаріально засвідчений переклад.
  3. На завіреному перекладі проставляється апостиль.

Італійські ВНЗ також вимагають апостилізації, але переклад потрібно замовляти виключно у присяжного перекладача при посольстві Італії. Після цього документ проходить процедуру консульської легалізації та подається заява на декларацію. Це досить тривалий процес.

 

Чому можуть відмовити в апостилізації освітніх документів

В більшості випадків причина у зовнішньому вигляді атестата, диплома чи додатків до них. Тому важливо пам’ятати про вимоги до них. Так, документ має бути:

  • цілістним;
  • без виправлень;
  • без плям, потертостей, «розмазаних» печаток.

Також часто виникають проблеми, якщо на паперах є помилки у ПІБ. А воно має на 100% збігатися у всіх документах. А ще — забороняється ламінувати освітні документи. Заміна обкладинки ніяких проблем не створює.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber