1. Новини Закарпаття

Морозильна камера: як зробити правильний вибір

В даному матеріалі дізнаємося, які види морозильних камер бувають, та які види потрібні вам для ваших завдань

В даному матеріалі дізнаємося, які види морозильних камер бувають, та які види потрібні вам для ваших завдань

Зберігати продукти у замороженому вигляді для більшості з нас звично та зручно. Багато господинь створюють домашні напівфабрикати та залишають їх у морозильній камері. Хоч заморожування - це теж процес термічної обробки продукті, проте дозволяє зберегти велику кількість корисних речовин.

Отож, коли відповідного відсіку у холодильнику стає замало, починаються пошуки морозильної камери. Ми, разом із співробітниками інтернет-магазину https://vmtehnika.com.ua зібрали кілька порад, щоб майбутнім користувачам такого обладнання було легше визначитись із вибором.

Різновиди морозильних камер

Розрізняють вертикальні та горизонтальні морозилки.

Вертикальні зовні нічим не відрізняються від холодильника. Всередині - замість звичних полиць розташовані ящики. Кількість відсіків різниться відповідно до габаритів приладу. Також, виробники часто додають форми для льоду та роблять плоскі піддони для швидкого заморожування ягід, фруктів та овочів.

Горизонтальні морозильні камери мають ще назву морозильної скрині, бо за своїм дизайном вони дійсно їх нагадують. Верхня кришка відкриває всередині доступ до основного відсіку. Виробники комплектують скрині навісними сітками для зручності, проте основний простір залишається не розділеним полицями. Це надає користувачу більше свободи та можливість вільно розподіляти площу.

За габаритами обидва різновида мають абсолютно різні варіанти, тому варто лише визначитись із тим, що буде зручніше у користуванні - чітка організація простору, поділена на окремі ящики чи самостійно продумана система зберігання.

Системи охолодження та розморожування

Як горизонтальних скринях, так і вертикальних морозильних камерах виробники застосовують купу новітніх технологій для:

  • підвищення швидкості заморожування і розморожування;
  • мінімізації втрат холодного повітря;
  • балансування споживання електроенергії.

Наразі, бренди використовують в морозилках крапельну систему охолодження і No Frost, а з систем розморожування бувають ручна або автоматична.

Крапельна або статична система охолодження працює за таким принципом:

  1. Компресор по тонким трубкам випаровувача забезпечує циркуляцію холодоагенту (фреону).
  2. Волога, що конденсується на трубках випаровувача замерзає.
  3. Якщо компресор перестає працювати - конденсат починає відтаювати, а утворена рідина стікає у спеціальний піддон.

Цей принцип використовується вже не одне десятиліття і давно продемонстрував свою ефективність.

No Frost не менш розповсюджена система. Тут роботу випаровувача виконує вентилятор, який примушує холодне повітря циркулювати по камері. Із плюсів - на стінках майже не утворюється намерзлого льоду та підвищується можливість швидко заморозити великий об’єм. Із мінусів - продукти без гарного і продуманого пакування швидко висихають.

На основі обох систем охолодження виробники продумали можливості для розморожування морозильних камер як ручні, так і автоматичні. Єдине, що варто тут сказати - яку б із систем розморожування Ви не обрали, базовий догляд приладу буде потрібний у будь-якому разі.

Клас заморожування

Кожен виробник маркує морозильні камери відповідними позначками. Кожна із зірочок рівна температурі -6 градусів за Цельсієм.

Чим більша кількість зірочок на маркуванні морозильної камери - тим нижчу температуру всередині може забезпечити прилад.

Клас заморожування буде напряму впливати на показник потужності, тобто на те скільки кілограм продуктів морозильна камера здатна заморозити за добу.

Підсумки

Якщо коротко підсумувати, найголовніше, при виборі морозильної камери - визначитись з габаритними розмірами та видом морозилки, яка буде зручна у використанні саме Вам. 

Також не менш важливим фактором є потужність заморожування. Варто подумати, чи перед морозилкою буде стояти задача часто заморожувати невеликі партії продуктів, чи навпаки - рідко, але великі порції. Виходячи з цього варто і визначати зручну систему охолодження.

Далі буде простіше - відповідно до визначеного бюджету на ринку представлена велика кількість виробників та моделей, які здатні задовольнити ваші потреби.

Бажаємо приємних і вдалих покупок.