1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чим рукав для зберігання зерна відрізняється від інших систем

21
Без регіону (не видаляти!)

Рукав для зберігання зерна – доступне, просте у використанні та універсальне рішення. Рукави підходять для зберігання зерна різної вологості та сільгосп кормів

Чим рукав для зберігання зерна відрізняється від інших систем

Рукави та інші системи зберігання зерна

Незалежно від того, вирощується зерно на продаж чи для власних потреб (виготовлення круп та борошна, годування худоби, птиці), його необхідно деякий час зберігати. З цією метою можна використовувати стаціонарні та мобільні сховища, до останньої категорії відноситься рукав для зберігання зерна. Сьогодні існує чимало інших різновидів систем зберігання зерна.

Стаціонарні елеватори

Масштабний комплекс споруд та обладнання, до складу якого входять залізобетонні чи сталеві силоси (ємності для зберігання) та інші відділення, де здійснюється зважування, прийомка, очистка, сушка, відвантаження зерна. Це капітальна будівля, що вимагає чималих інвестицій, але у довгостроковій перспективі є найбільш вигідною, служить близько 50 років. Зерно на елеваторах може зберігатися до 5 років, регулярно здійснюється контроль його якості. Це надійна, але дуже затратна, дорога система зберігання.

Металеві силоси

Великі циліндричні ємності-башти зі сталі чи алюмінію, що встановлюються стаціонарно на опори та вентилюються, мають систему датчиків та інше обладнання для контролю кондицій зерна. Можуть використовуватись у якості прибудови до вже існуючого елеватора чи експлуатуватись без іншого елеваторного обладнання. Обов’язково потребують організації під’їзних шляхів, використання транспорту та техніки для завантаження, розвантаження,. Коштують дешевше, ніж класичний елеватор, служать у середньому 30 років, надійні та досить компактні (силоси витягнуті по вертикалі, займають невелику площу).

Каркасні ангари (зерносклади)

Будівлі, зазвичай одноповерхові, зі стінами з різних матеріалів (цегла, залізобетон, деревина, металеві листи), можуть ділитись перегородками на відсіки для зберігання різних видів зерна. Витрати часу та коштів на зведення такого складу, а також термін його служби значною мірою залежать від матеріалу стін. Зерносклад може бути:

  • механізованим, обладнаним транспортерами, зазвичай з похилою підлогою;
  • немеханізованим, з горизонтальною підлогою. Для завантаження-розвантаження використовуються самохідні чи навесні навантажувачі, зернометальники.

Безкаркасні аркові ангари

Споруди, що швидко зводяться з вигнутого дугою профільованого листа. Мають фундамент, підлогу для захисту від ґрунтових вод, але не мають внутрішніх опор. При значних об’ємах загрузки додатково зводять підпірні стінки, щоб зменшити навантаження на арочну конструкцію. У таких ангарах організують примусову вентиляцію для видалення надлишку вологи, пилу. Зерно може зберігатися як насипом, так і в мішках. До стінок таких ангарів не можна кріпити транспортери, для завантаження, вивантаження та перевалки використовується самохідна техніка.

Кільцеві (модульні) зерносховища

Мобільні системи багаторазового використання, що швидко зводяться та легко демонтуються, коли відпадає потреба у їх використанні. Кільцеві зерносховища складаються з:

  • підпірної стінки з листового металу, круглої або овальної, діаметром від 9 до 33 метрів, висота може сягати майже 2 м. Стінка встановлюється на втрамбований ґрунт, основна вимога – поверхня має бути рівною;
  • ПВХ-тенту, що кріпиться до стінки та вкриває зерно зверху, як купол;
  • системи аерації.

Рукави для зберігання зерна

Виготовляються з полімерної плівки, що не пропускає повітря та вологу, стійка до впливу ультрафіолету. Стінки мають товщину до 250 мікрон, діаметр у різних виробників варіюється від 1,5 до 3 м, може бути і більше, довжину можна обрати в залежності від потреб. Таке рішення поза конкуренцією, якщо:

  • бюджет обмежений, немає коштів на послуги елеватора чи зведення власного стаціонарного сховища;
  • потрібно організувати зберігання зерна максимально оперативно, без витрат часу на зведення споруд, навіть мобільних;
  • немає зайвої (вільної) техніки для транспортування зерна;
  • зерно має вологість вище кондиційної, а можливість просушити його відсутня;
  • потрібно організувати зберігання фуражного зерна, консервованих кормів.

На відміну від усіх інших систем зберігання рукави є одноразовими, але й вартість у них найбільш доступна.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber