1. Новини Закарпаття

Візьміть музику із собою: як вибрати портативну колонку

Портативні колонки універсальні та прості у використанні. Їх можна використовувати будь-де, якщо ви маєте заряд і перебуваєте в зоні дії сигналу Bluetooth.

Портативні колонки універсальні та прості у використанні. Їх можна використовувати будь-де, якщо ви маєте заряд і перебуваєте в зоні дії сигналу Bluetooth.

Портативні колонки універсальні та прості у використанні. Їх можна використовувати будь-де, якщо ви маєте заряд і перебуваєте в зоні дії сигналу Bluetooth. Вони чудово підходять для подорожей, прогулянок, кемпінгу, імпровізованого караоке та прослуховування музики наодинці чи у колі друзів.

Види портативних колонок

Переносна колонка – це компактний бездротовий девайс для прослуховування аудіофайлів. Пристрій може транслювати звук зі смартфонів, планшетів, ноутбуків, комп'ютерів, карток пам'яті або флешок. Завдяки інтегрованій системі портативні колонки мають можливість збільшувати гучність звуку. Технологія блютуз забезпечує стабільне підключення та чітку трансляцію звуку. 

Виділяють багато видів переносних девайсів, ось деякі з них:

  • моно – проста та компактна модель з одним динаміком, зазвичай недорога та невеликого розміру;
  • стерео – мають дві окремі діафрагми динаміків – високі та низькі, вони звучать краще та мають більший розмір;
  • об'ємний звук – оздоблені сабвуфером і трьома, п’ятьма або сімома високочастотними динаміками;
  • активні та пасивні моделі – перші мають динамік з автономним підсиленням, другі потребують зовнішніх підсилювачів;
  • колонки з додатковими можливостями – наприклад, з FM-радіо, мікрофоном, підсвіткою, еквалайзером і т. п.

Як вибрати Bluetooth колонку: 5 корисних порад

В різномаїтті, що представлено на ринку електроніки, легко розгубитися. Складно розібратися в характеристиках, що вважати першочерговим. Тут без порад не обійтись. При виборі девайсу зверніть увагу на 5 ключових моментів:

  • Визначте, де найбільше буде використовуватися колонка. Якщо переважають походи, прогулянки на свіжому повітрі, поїздки, тоді потрібно подумати про захист від погодних умов та міцність. Для цього зверніть увагу на маркування у форматі IPXX – це ступінь захисту корпусів електротехнічних пристроїв за міжнародним стандартом. 
  • На скільки гучним повинен бути динамік. Звучання пристроїв до 10 Вт вистачить для комфортного прослуховування в кімнаті. Якщо ви хочете наповнити музикою квартиру, тоді вибирайте девайси від 10 до 20 Вт. 
  • Перевірте версію Bluetooth. Сучасні колонки підтримують версії 4 і 5, старі моделі від 1 до 3. Це важливо для сумісності з іншими пристроями. 
  • Розмір має значення. Вибір більшого динаміка зазвичай забезпечує кращу якість звуку, але компактні пристрої зручніше носити з собою. Тут враховуйте, чи любите ви подорожувати з музикою, чи вас задовольняє прослуховуванням вдома.
  • Визначте бюджет покупки. У випадку з Bluetooth-колонкою ви отримуєте те, за що сплачуєте. Економія бюджету означає, що ви, швидше за все, отримаєте обмежений набір функцій. Також може постраждати потужність та якість звуку.

Через високу конкуренцію на ринку виробники постійно вдосконалюють колонки, розширюють їх можливості та роблять їх зручнішими у користуванні. Тому ви завжди будете мати широкий вибір.