1. Новини Закарпаття

Будівництво власної оселі, як можна заощадити

Кожен, хто проходив через процес планування будівництва дому для своєї сім'ї, знає, що він кілька разів перераховував і намагався передбачити всі можливі витрати, але при цьому відповідно до наявного бюджету доводилося йти на певні "урізання". Інакше кажучи, як і під час будь-якого планування, головне - бути раціональним і виділяти ті пункти, що є необхідними, а не ті, які було б приємно мати у своїй оселі.

Придбання ділянки

Якщо у вас уже є земля, то цю частину можна пропустити. Однак якщо ви починаєте з самого початку, то спочатку необхідно знайти відповідну ділянку. Крім мікрорайону, який важливий для кожного покупця, необхідно врахувати й інші деталі. Хочете вірте, хочете ні, але саме цей перший крок може заощадити вам чимало грошей.

Перше, на що слід звернути увагу, - чи планується на ділянці, купівлю якої ви розглядаєте, індивідуальне житлове будівництво. Це обов'язкова умова, яка гарантує, що надалі у вас не виникне проблем з отриманням дозволу на будівництво.

Далі слід звернути увагу на рельєф місцевості. Намагайтеся вибрати рівну ділянку, на якій немає проблем з виїмкою грунту під фундамент. Ухил ділянки сильно впливає на вартість виготовлення фундаменту, а отже, відбивається на загальній вартості будівництва будинку. Так само, якщо на ділянці є каміння, яке ускладнює риття котловану, і, отже, витрати зростають із самого початку.

Перевірте, чи прокладено по ділянці, купівлю якої ви розглядаєте, воду, електрику і каналізацію, тобто чи є на ділянці вся інфраструктура, необхідна для функціонування одного будинку.
Ідеально було б знайти ділянку, на якій уже була стара будівля, що підлягає знесенню або вже знесена.

Як це впливає на вартість?

Якщо на ділянці була стара будівля площею, скажімо, 100 кв. м, а ви плануєте будинок площею 120 кв. м - ви платитимете за комунальне обладнання тільки за різницю в площі, або, у цьому прикладі, тільки за 20 кв. м.

Цокольний поверх

Кожен, хто хоче жити в будинку, бажає мати велику площу, де всім вистачить місця, тому підвал є невід'ємною частиною планування для майбутніх власників.
Якщо підвал потрібен для зимового зберігання, то можна передбачити комору, яка буде додатковою кімнатою на рівні всіх інших приміщень будинку і матиме приплив холодного повітря ззовні в зимові місяці. В інші пори року це приміщення можна використовувати як класичну комору.

Теплоізоляція

Теплоізоляція будинку - один із важливих пунктів, на якому не варто економити. Насправді, якщо будівля добре утеплена, то ваш майбутній будинок заощаджуватиме ваші гроші протягом десятиліть проживання в ньому.
Крім хорошої теплоізоляції стін, дуже важливо вибрати хороші двері/вікна. Вікна та двері є місцями найбільших втрат тепла, тому важливо, щоб вони були високої якості для досягнення хорошої герметизації простору.

Форма даху

Звичайно, як майбутньому домовласнику, важливо, щоб ваш будинок був візуально красивим. Однак якщо ви обмежені в коштах, завжди обирайте простіший дах. Чим быльше, то більша його ціна. Покрівля є важливим елементом конструкції будинку і може суттєво вплинути на загальну вартість будівництва. Тому, якщо ви хочете заощадити, зупиніть свій вибір на проекті будинку з класичним дахом.

Крім переговорів з підрядниками і прийняття більш ніж однієї пропозиції, істотну економію на цьому етапі може принести вибір оздоблювальних матеріалів. Під час вибору матеріалів не варто йти на шкоду якості, але ви заощадите, якщо виберете матеріали вітчизняного виробництва, а не імпортні. Якщо говорити конкретно про ванну кімнату, то вітчизняна кераміка набагато дешевша, ніж, скажімо, іспанська чи італійська.

Якщо ваш будинок має велику площу, то вибір підлогових покриттів може суттєво вплинути на загальну вартість. Можливості вибору підлогових покриттів справді великі, тож проаналізуйте та ретельно підійдіть до вибору підлогового покриття для вашого нового будинку.
Тож наша порада - хоча це й зручніше, не купувати все в одному місці, а додатково вивчити та обрати найбільш вигідний варіант.

Сподіваємося, що ми хоча б трохи наблизили вас до найважливіших сегментів, які впливають на кінцеву вартість будівництва вашого сімейного будинку. Звичайно, не кожен майбутній власник зможе врахувати і застосувати все перераховане вище, але під час будівництва економія на кожному етапі важлива і може істотно вплинути на підсумкові витрати.

Стаття надана: https://unitfab.com/