1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Стабілізатор: що це і для чого він потрібен

25
Без регіону (не видаляти!)

Щоб забезпечити нормальні показники мережі живлення, купують та використовують стабілізатори напруги.

Стабілізатор: що це і для чого він потрібен

Це електронний пристрій, який ефективно згладжує просідання та стрибки в діапазоні приблизно +- 10% від номінального значення напруги.

Щоб забезпечити нормальні показники мережі живлення, купують та використовують стабілізатори напруги. Це електронний пристрій, який ефективно згладжує просідання та стрибки в діапазоні приблизно +- 10% від номінального значення напруги. Існують моделі, у яких передбачено можливість стабілізації наявних параметрів від показника у 180 В.

Пристрій функціонує незалежно від стрибків або коливань робочих параметрів, сумісний із будь-яким навантаженням системи та в будь-якій ситуації захищає електроніку від поломки. В залежності від наявного показника він піднімає або знижує показники так, щоб вони були постійними в системі без різких змін. Необхідність у використанні таких приладів постійно є на багатьох об’єктах.

 

Для чого його встановлювати

Під час використання будь-якого електричного обладнання потрібно подбати про безпеку та якість усіх робочих параметрів. Стабілізатори напруги для дому дозволять уникнути проблем, пов’язаних із різким підвищенням або зниженням цього показника. За відсутності спеціального обладнання значно знижується продуктивність електроніки, збільшується вірогідність поломки, або й взагалі відмови установки.

Пристрій являє собою пригнічувач перенапруги або провалів, функції якого полягають у згладжуванні живлення з електромережі до досягнення стабільних параметрів, які відповідатимуть усім якісним показникам. Якщо напруга раптово підвищується, це призводить до не тільки до серйозних поломок, в й зниження продуктивності, що теж небажано навіть для побутового домашнього обладнання.

Стабілізатори напруги розробили безпосередньо для захисту електротехніки від перепадів напруги. Необхідність їхнього використання в будинках пов’язана з тим, що більшість пожеж пов’язані саме з різким підвищенням напруги, несправними установками або коротким замиканням. За наявності захисного приладу таких проблем вдасться уникнути, ймовірність несправності техніки дуже низька.

 

Якими вони бувають

Сучасні стабілізатори поділяються на багато різновидів, від типу залежить принцип роботи та багато інших особливостей. Так, сучасним покупцям пропонується придбати:

  • релейні. Функціонують внаслідок комутації силового реле, яке вмикає та вимикає мережі обмотки трансформатора, відповідні режиму. Такі моделі відносяться до середнього сегмента по ціні, у разі потреби спрацьовують швидко та витримують близько 50 тисяч перемикань;
  • сервопривідні. Працюють за рахунок перемикання контакту реостата сервоприводом, в результаті чого змінюється кількість задіяних витків трансформаторної обмотки. Більш доступні за ціною, у порівнянні з релейними, та спрацьовують не так швидко;
  • симісторні. Реагує на різке падіння або підвищення напруги всього за 10 мс, ККД цієї моделі дорівнює 98%. Важливою особливістю є також довготривалий період експлуатації завдяки використанню напівпровідникових симісторів у якості силових ключів. Цей вид обладнання також називають стабілізатором напруги;
  • тиристорні. Дуже схожі на симісторні в тому, що функціонують під управлінням мікропроцесора. Точно й швидко порівнює та обробляє вхідні й вихідні показники. При надлишковій напрузі – тобто, коли вона дуже висока – швидко відключає обладнання;
  • симісторно-релейні. Так називаються пристрої гібридного типу, які регулюють напругу в широкому діапазоні, в якому вона здатна змінюватися. Забезпечують високу точність регулювання, в разі зниження напруги перемикаються на релейну систему керування. Підходять для систем, де є вірогідність падіння робочих показників до 140 В.

Стабілізатор напруги необхідно встановлювати для ефективного захисту техніки. Найкраще монтувати пристрій на вході, тобто перед місцем, де починається перший розподіл проводки, щоправда, не всі моделі розраховані на таку потужність. Придбання такого приладу стане ефективною інвестицією в майбутнє, адже допоможе уникнути пошкоджень та серйозних поломок.

Широкий асортимент стабілізаторів напруги представлений на сайті RES.UA. Тут продається продукція безпосередньо від виробника, усі товари сертифіковані та мають офіційну гарантію. Вибір моделей великий, тому попередньо варто читати характеристики.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber