1. Новини Закарпаття

Італійська vs Американська піца

Якщо ви полюбляєте час від часу скуштувати смачну насичену піцу, тоді ви мали помітити, що зазвичай ця страва поділяється на американську основу та італійську. Чим відрізняються ці піци та яка краще?

Італійська піца

Якщо серед різноманіття варіантів, які нам пропонує сьогодні ринок піц ви стали вагатися про походження цієї легендарної страви, варто прямо зараз розвіяти всі міфи про піцу – вигадана вона була в Італії, а коріння починало зароджуватися ще у Греції. Ці країни завжди полюбляли їсти хлібні вироби, проте робили це якось вишукано та елегантно.

Вже у 17 столітті найпопулярнішою стравою в Італії був тонкий хліб, який заправляли оливковою олією, часником та травами і так споживали. Цей першоджерельний варіант піци на той час було дуже легко вживати. Його приготування не займало багато часу, а робочі люди мали змогу швидко насититися нею надовго.

Згодом цей простий рецепт переріс у піцу «Неаполітана», адже саме у Неаполі здебільшого така їжа була популярною, а у 19 столітті піца «Маргарита», яку мабуть всі сьогодні вже змогли скуштувати, стала визначною.

На сайті https://pizza-if.com/ української піцерії в Івано-Франківську ви знайдете цей легендарний рецепт виконаний руками українських кухарів, які дотримуються усіх головних принципів відтворення справжньої італійської піци. Ще серед популярних рецептів, які варто спробувати кожному у піцерії є:

  • Піца з картоплею та розмарином – це чудовий рецепт, який користується популярністю здебільшого в Італії. Ця піца складається з нарізаної скибочками картоплі, що посипана зверху стеблами розмарину.
  • Піца «Кватро Формаджіо» – одна з найпопулярніших піц, яка походить з Емілія-Романья, Італія. Цей рецепт зазвичай робиться з поєднанням чотирьох сирів: моцарели, пармезану, горгонзоли, дор блю. Інколи м’які сири можуть змінюватися у рецепті спираючись на особливості регіону, в якому ця піца виготовляється. Італійці звикли використовувати максимально свіжі інгредієнти для своїх страв, тому вони обирають ті продукти, які ростуть безпосередньо неподалік від їх місця проживання.
  • Піца Капрічоза, у склад якої входять шинки, гриби, артишоки, оливки та томатний соус. Ця піца доволі насичена та поєднання інгредієнтів у ній робить її смак дійсно яскравим та визначним.

Що ж саме об’єднує всі ці рецепти таким чином, що ми можемо сказати точно, що перед нами італійська піца, а не американська? Традиційна італійська піца завжди виготовляється на тонкому тісті, що і відрізняє її від похідних рецептів кухарів інших країн.

Американська піца

На відміну від італійської піци, її родичка - американська, має товсте тісто, у яке дуже часто сучасні кухарі додають сирний бортик. Серед різниці в інгредієнтах можна виділити те, що американці здебільшого насичують свої рецепти м’ясними інгредієнтами, що робить варіації цих піц досить ситними. На товстому тісті, як правило, можна замовити наступні види піц:

  • Піца Пепероні. Вона полюбилася багатьом своїм пікантним смаком та хрусткими ковбасками. У склад цієї піци входять томатний соус, моцарела та нарізана скибочками ковбаска пепероні. Для прихильників гостроти у стравах кухарі додають також у рецепт відповідний перець чилі.
  • Піца з морепродуктів також популярна у США. Вона може мати у складі різноманітні інгредієнти, що походять з морського днища: креветки, мідії, кальмари тощо. Як правило, ці продукти приправляються лимонним соусом або сирним.

Американці почали активно впроваджувати у свій раціон піцу наприкінці 19 століття, коли на їх територію італійці завезли свою традиційну «Маргариту».