1. Новини Закарпаття

Як вибрати турку і правильно варити в ній каву

Варіння кави в турці або джезві може надати вам незабутній гастрономічний досвід. Нижче представлені важливі рекомендації щодо вибору турки та приготування кави в ній.

Що таке турка?

Турка - це традиційний посуд для приготування кави, поширений в країнах Близького Сходу та Східної Європи. Її характерні ознаки - це металевий посуд з довгою ручкою і вузьким верхом, що допомагає зберегти аромат кави.

Вибір турки: основні аспекти

При виборі турки варто враховувати кілька важливих аспектів:

 1. Матеріал виготовлення. Турки можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Найпопулярніші і найкращі - це мідні, але вони потребують додаткового догляду, щоб не окислитись. Сталеві та керамічні турки також популярні, але вони можуть не так добре передавати тепло.
 2. Розмір турки. Розмір турки має відповідати кількості людей, для яких ви зазвичай варите каву. Для однієї порції кави вам знадобиться турка об'ємом 70-100 мл.
 3. Форма турки. Форма турки може впливати на смак кави. Широке дно дозволяє рівномірно нагрівати вміст, а вузьке горло допомагає зберегти аромат.
 4. Ціна. Якісні турки можуть бути дорожчими, але вони довше прослужать і забезпечать кращий смак кави.

На coffeerichi.com.ua представлено великий вибір турок різних форм, розмірів і матеріалів.

Правильне приготування кави в турці: поетапний процес

Приготування кави в турці - це мистецтво, яке ви можете освоїти, слідуючи цим крокам:

 1. Мелення зерен. Для турки потрібна кава дуже тонкого помелу. Можна використовувати готову мелену каву, але для найкращого смаку рекомендується молоти зерна безпосередньо перед приготуванням. Кавові зерна повинні бути свіжообсмажені та якісні.
 2. Наповнення турки. Додайте в турку воду (70-100 мл на одну порцію) і 1-2 чайні ложки кави. Порошок кави повинен бути розподілений рівномірно по поверхні води, не змішуйте його. Додайте цукор за смаком перед нагріванням.
 3. Нагрівання. Поставьте турку на повільний вогонь. Кава має нагріватися повільно, не допускайте кипіння. Це важливий момент, оскільки швидке кипіння може спричинити втрату аромату.
 4. Приготування. Коли кава почне підніматися, зніміть турку з вогню. Повторіть цей процес 2-3 рази. Цей етап вимагає уваги, адже при занадто довгому приготуванні кава може стати гіркою.
 5. Відпочинок. Дайте каві постояти 1-2 хвилини перед тим, як налити її в чашки. Це дозволить жмиху осісти на дні турки, а каві - набути більш насиченого смаку.

Корисні поради для варіння кави в турці:

 • Вибирайте високоякісні кавові зерна. Вони створять насичений і глибокий смак кави.
 • Не додавайте в турку занадто багато кави, це може зробити напій гірким.
 • Пам'ятайте, що кава в турці не фільтрується, тому дайте кавовому осаду осісти на дні перед тим, як пити.

Варіння кави в турці - це прекрасний спосіб зануритися в традиції та відчути справжній смак кави. Якщо ви правильно виберете турку та оволодієте технікою приготування, ви зможете насолоджуватися чудовим ароматом та смаком кави кожен день.