1. Новини Закарпаття

Види та особливості гіпсокартону

Існують різні види гіпсокартону. Кожен відрізняється своїми особливостями. Якісний гіпсокартон гкл, представлений у широкому асортименті на сайті КУБ. Ви зможете швидко знайти все, що необхідно завдяки вдалому розподілу пропозицій у відповідних категоріях.

З основних видів гіпсокартону варто виділити:

  • Звичайний стіновий;
  • Стельовий;
  • Вологостійкий.

Також до списку слід додати вогнестійкий та арочний гіпсокартон. А ще – акустичний, що найрідше використовується.

Стіновий гіпсокартон є найпоширенішим. Він універсальний та прийнятний за вартістю. З його допомогою стає можливим монтувати фальшстіни та перегородки, а також ніші та полички. Він потрібний і для облаштування підвісних стель.

Стельовий гіпсокартон потрібний для монтажу стель, навіть багаторівневих. Завдяки гнучкості, він використовується успішно для виготовлення різних криволінійних деталей, монтування хвиль та обшивки дуг арок.

Вологостійкий гіпсокартон відрізняється від стінового кольору – він зелений. Крім того, тут слід виділити зменшену гігроскопічність та наявність спеціальних антисептичних добавок. Таким чином вдається забезпечити захист від плісняви та грибка. Такий гіпсокартон використовують для обшивки приміщень із підвищеною вологістю повітря. Це може бути ванна кімната або санвузол, підвальне приміщення.

Вогнестійкий гіпсокартон відрізняється від стінового наявністю гіпсового осердя. Також тут варто виділити армоване скловолокно, добавки та маркування. За кольором – світло сірий. По обидва боки – маркування, нанесене червоною фарбою. Успішно використовується для обшивки перегородок та стін, а також стель у приміщеннях, де підвищені протипожежні вимоги.

Особливістю акустичного гіпсокартону є перформованість поверхні безліч отворів. Їхній діаметр становить один сантиметр. Щодо використання, то це – звукоізоляція стін та стель студій звукозапису, а також музичних кімнат та концертних залів, домашніх кінотеатрів.