1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як вибрати найефективніші методи захисту зернових культур від шкідників

63
Без регіону (не видаляти!)

Як боротися з комахами-шкідниками зернових культур ✅ Який захист найсучасніший і на 100% ефективний ⚡️ Які препарати використовуються при небулізації та в чому їх переваги

Як вибрати найефективніші методи захисту зернових культур від шкідників

У сільськогосподарській сфері маса агротехнічних тонкощів. Стосуються вони не лише технологій вирощування певних культур та дотримання для них конкретного водного режиму, мінерального харчування, а й методів захисту від шкідників.

Комах, які можуть якось нашкодити сільськогосподарським культурам, налічується кілька десятків, якщо не сотні. Їхня шкідливість зумовлена ​​біологічними особливостями — високою швидкістю розмноження та плодючістю. 

Методів боротьби та превентивного захисту від комах-шкідників багато. Деякі вже старіють, деякі сучасні та більш поширені, а деякі буквально ультрасучасні та ефективні на всі 100%. Розберемося з цим питанням.

 

Як боротися з комахами-шкідниками зернових культур

Щоб мінімізувати шкідливість комах, зазвичай практикується комплексний підхід. Він включає обробку культур спеціальними хімікатами — інсектицидами, а також агротехнічні заходи, які включають:

  1. Передпосівну обробку ґрунту.
  2. Рівномірне закладення насіння.
  3. Раннє зяблеве орання.
  4. Застосування добрив для швидкого розвитку та дозрівання посівів.
  5. Внесення вапна в кислий ґрунт.
  6. Своєчасне знищення бур'янових рослин.
  7. Збирання врожаю у заплановані терміни.

Але, крім агротехнічних методів, вкрай важливу роль відіграє обробка врожаю інсектицидами при його зберіганні в елеваторі або на етапі розміщення зерна в зерносховищі. Без такої обробки через негативний вплив комах аграрій ризикує втратити аж до 25% урожаю.

 

Який захист найсучасніший і на 100% ефективний

Небулізація! Це технологія обробки зерна в потоці, розроблена експертами Генеральною Компанією Інсектицидів (нині Sojam). Це розпилення над культурою спеціальних препаратів («Пірігрен 50, ХТ» та «Гранпротек, КЕ»). Може проводитися безпосередньо під час завантаження зерна в елеватор або після цього процесу.

Суть небулізації — рівномірне покриття (шляхом розпилення) зерна ефективним інсектицидом. У процесі на культуру «падають» дрібні частинки препарату розмірами 10-20 мікрон. Вони повністю покривають зерно та здатні знищити 100% комах-шкідників.

Як саме виконується небулізація:

  1. Повітря під високим тиском подається одночасно з інсектицидом у спеціальну форсунку.
  2. Вмикається та налаштовується обладнання, речовина розпилюється над зерном під конкретним тиском повітря та із заданою швидкістю.
  3. Після розпилення препарат починає діяти — знищувати дорослих особин комах та їхнє наступне покоління.

 

Які препарати використовуються при небулізації та в чому їх переваги

У процесі небулізації застосовується 2 препарати — «Пірігрен 50, ХТ» і «Гранпротек, КЕ». Розглянемо їх особливості та переваги.

 

«Пірігрен 50, ХТ»

Діюча речовина — пиримифос-метил, інсектицид, здатний знищити всіх амбарних комах. Їм можна обробляти всі види зернових культур, крім бобових та олійних. Відрізняється інсектицид контактною дією — впливає на шкідників комплексно, вбиває 100% особин.

Переваги «Пірігрен 50, ХТ»:

  1. Усього одна обробка забезпечує захист культури терміном від 3 місяців до року.
  2. «Пірігреном» можна обробляти виключно зерно (не потрібна додаткова обробка елеватора).
  3. Оброблену культуру можна переробляти відразу після розпорошення інсектициду. 
  4. Препарат рідкий, поставляється в каністрах різного обсягу. Його можна відразу використовувати для обробки без попередньої підготовки.
  5. На 100 тонн зерна витрата інсектициду становить лише 4-8 літрів.
  6. Оброблене зерно можна відразу ж перевантажувати в інший елеватор або ємність — немає періоду іммобілізації.
  7. Препарат можна використовувати на всіх видах механізованих елеваторів.

 

«Гранпротек, КЕ»

Основа цього інсектициду — речовина дельтаметрин, яка також гарантує 100% знищення комах-шкідників. Препарат також має контактну дію. Це концентрат емульсії, який потрібно перед застосуванням розвести водою.

«Гранпротек» гарантує довготривалий захист зерна в процесі його перевантаження в елеватор або зберігання в ньому. Також речовина може застосовуватися для додаткової обробки сільськогосподарських приміщень та спецобладнання.

Переваги «Гранпротек, КЕ» в порівнянні з іншими інсектицидами:

  1. Може використовуватись на зерні, призначеному для подальшого посіву.
  2. Діє буквально одразу після розпилення над зерном.
  3. Не має жодного негативного впливу на рослини.
  4. Ефективний проти всіх комах-шкідників зерна, оскільки має контактну дію.
  5. Для досягнення ефекту потрібна лише одна обробка зерна на сезон.
  6. Дія препарату після обробки зберігається протягом 5-12 місяців (залежно від дозування).

Один із плюсів методики небулізації — відсутність необхідності будь-яким чином готувати зерносховище до обробки. Ще одна перевага — мінімальний контакт працівників із препаратом у процесі його розпилення (при дотриманні всіх правил безпеки).
Детальніше про небулізацію, застосування препаратів «Пірігрен 50, ХТ» та «Гранпротек, КЕ» можна прочитати за посиланням, на офіційному сайті розробника технології.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber