1. Новини Закарпаття

5 секретів вибору зимових шин

Різноманіття автомобільної гуми настільке велике, що іноді водії, маючи конкретні вимоги, вагаються вибрати потрібну модель. Щоб покупець не помилився в виборі важливо знати на що саме потрібно звернути увагу і яких критеріїв потрібно дотримуватися, особливо коли питання стосується експлуатації автівки в зимовий період.

Якщо перед водієм стоїть вибір і необхідна зимова гума 195 65 R15 ми підібрали 5 найважливіших рекомендацій фахівців :
- Умови експлуатації автівки. Якщо взимку машина не виїжджає за межі міських доріг і рухається переважно чистим, прибраним від снігу та сльоти асфальтом, слід звернути увагу на зимові шини європейського типу. І навпаки, якщо доведеться багато пересуватися глибоким снігом, чи ожеледдю вірним вибором стануть зимові шини з шипованим протектором

- Якщо шипований протектор не потрібен необхідно проаналізувати особливості клімату. Більшість зимових шин поділяються на два типи європейскький і скандинавський. За своїми технологічними особливостями вони проявляють найкращі свої властивості в різних погодних умовах. «Скандинавки» дозволяють впевнено рухатися снігом та міцно чіпляються на слизьких та зледенілих поверхнях в умовах низьких температур. Морозостійкий склад гумової суміші і велика наявність ламелей дозволяють ефективно справлятися з будь-якою зимовою перешкодою. Покришки європейського типу мають більш тверду гумову суміш і орієнтовані на використання в більш м’яких зимових умовах з мінімальною кількістю опадів – дощу, або мокрого снігу при незначних короткочасних заморозках. Зимові шини скандинавського типу іноді називають фрикційними, тобто забезпечуючими краще зчеплення.

- Неменш важливим критерієм вибору зимової гуми являється стиль водіння та досвід керування транспортним засобом. Якщо дороги переважно очищені від снігу та криги, а водій воліє до активного керування і швидкісної їзди, то вибирати потрібно серед моделей європейського типу. Новачки за кермом, та водії які рухаються спокійно більш впевненіше будуть почуватися в разі обладнання автівки «скандинавками». Якщо доводиться їздити через крижані перешкоди, чи утруднений шлях в приватному секторі, або в’їзд чи виїзд з парковки не чиститься від снігу чи льоду достатню впевненість надасть протектор з шипами.

- Взимку краще вибирати моделі шин з більш високим протектором і висотою боковини, тому як глибокий протектор дозволить ефективно поглинати сніг досягаючи надійного контакту з твердим дорожнім покриттям, а збільшена висота боковини краще поглинає удари при попаданні в ямки.

- Спрямований малюнок протектору краще чіпляється за зимову поверхню. Направлені блоки запобігають налипанню сніга та максимально блокують ефект аквапланування. Під час відлиги коли на дорозі присутня велика кількість води ефективним буде неспрямований протектор, а асиметричний надасть впевненого керування на розчищених від снігу, сухих чи мокрих дорогах.