1. Новини Закарпаття

Килимок масажний як засіб для профілактики дефектів стопи дитини

Формування стопи – важливий етап життя кожної дитини. Але у сучасному світі, де забагато плоских поверхонь, цей процес може піти не природним шляхом. І тоді може розвинутися плоскостопість. Цієї проблеми допоможе запобігти ортопедичний килимок. Розказуємо, що це таке.

Плоскостопість: ступені, симптоми та види

Плоскостопість – це деформація, при якій зникають або стають меншими склепіння стопи, через що вона повністю або частково торкається поверхні підлоги. Це відбувається через ослаблення зв'язок та м'язів стопи. У такому вигляді поздовжнє та поперечне склепіння не можуть виконувати амортизаційну функцію.

Розрізняють такі види плоскостопості:

 1. Поперечний. Сплощується поперечне склепіння, яке йде вздовж основ пальців. Може відбуватися тільки на одній або відразу обох ногах.
 2. Поздовжній. Сплощується поздовжнє склепіння, яке розміщується вздовж стопи. Збільшується розмір ноги.
 3. Комбінований. У ньому поєднується поперечна та поздовжня патології.

Вирізняють три стадії плоскостопості:

 • перша. Деформація ще не розпочалася, але зв'язки та м'язи вже ослаблені. У дитини болі та дискомфорт у стопах після активностей, але це зникає після відпочинку;
 • друга. Склепіння зменшуються, а стопа – розширюється та становиться більш плоскою. Постійні больові відчуття, вже навіть у гомілках, порушується хода та постава;
 • третя. Відсутність склепінь вже помітна візуально, деформуються пальці. Больові відчуття розповсюджуються до стегон і сідниць;

При поперечній плоскостопості також буває четверта стадія. Великий палець відхиляється від кісткової основи на понад 40°.

Зверніть увагу, що методи, як визначити плоскостопість у дитини, не завжди дають гарантований результат. Бо, наприклад, у дітей до 6-7 років стопа все ще може залишатися плоскою. І це буде нормою. Тому так важливо регулярно відвідувати дитячого ортопеда.

Причини плоскостопості і вправи для профілактики плоскостопості у дітей

У дітей плоскостопість може розвиватися з таких причин:

 • генетична схильність;
 • вроджені аномалії розвитку стопи;
 • неякісне взуття. Стопи можуть деформуватися у будь-якому віці. Тому рекомендуємо носити ортопедичне взуття для дорослих;
 • недостатня фізична активність;
 • зайва вага;
 • травми та переломи нижніх кінцівок;
 • м'язова дистрофія та багато іншого.

Чітко визначити наявність плоскостопості може лише дитячий ортопед. Також лікар може розписати комплекс вправ для профілактики плоскостопості. Вони допоможуть максимально поліпшити амортизаційну функцію стопи.

Ортопедичні килимки для дітей – як один із способів попередити плоскостопість

Найпростіший і найдоступніший варіант вправ при плоскостопості – ходьба босоніж по рельєфній поверхні. Можна ходити нерівною дорогою і травою, гальковим і пісковим пляжем. У домашніх умовах ці поверхні замінять масажні килимки для ніг. Ці ортопедичні вироби імітують природні нерівні рельєфи, що дозволяє:

 • зміцнити м'язи та зв'язки нижніх кінцівок;
 • поліпшити кровообіг і координацію рухів;
 • сформувати легку ходу і гарну поставу.

Крім того, масажний килимок може використовувати вся сім'я. А обрати цей ортопедичний виріб ви легко можете на Olvi. У онлайн-каталозі представлено моделі на будь-який вік та потреби за доступними цінами.

За матеріалами: https://olvi.ua/ua/