1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Вплив валютного регулювання НБУ на бізнес

52
Без регіону (не видаляти!)

Вплив валютного регулювання НБУ на бізнес

Ще з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України Національний банк України відразу ж відреагував на можливість ризиків на валютному ринку. Було зафіксовано курс валют, встановлено обмеження. Це стосується і валютних операцій, а також руху капіталу. Це було зроблено для того, щоб вдалося зберегти стабільність як цінову, так і фінансову. Ви можете дізнатися останні новини НБУ, відвідавши сайт finap.com.ua у зручний для вас час.

Завдяки адаптації політики НБУ, а також введенню антикризових заходів стало можливим звести до мінімуму стрес на початку повномасштабного вторгнення для банків. Вдалося забезпечити захист інтересів бізнесу та громадян. Стало можливим забезпечити безперебійність розрахунків.

На сьогоднішній день екоономіка починає відновлюватися, ділова активність у країні налагоджується, бізнес відновлює діяльність. Особливо це стосується тих областей, де є відносно спокійним.

При цьому багато компаній в Україні, діяльність яких значно нижча порівняно з довоєнним рівнем щодо завантаженості. Значним чинником у цьому скорочення внутрішнього попиту через війни. Також негативно впливає можливості виробництва, безперервність діяльності відсутність імпорту. Саме він важливий у воєнний час.

Щоб відновити, продовжувати функціонування, багатьом підприємствам необхідно імпортне устаткування, і навіть товари.

Завдяки відновленню торгівлі, виробництва вдасться отримувати прибуток, вкрай необхідний для того, щоб відновлювати економіку країни. Тому імпорт неймовірно важливий для українського бізнесу.

До суттєвого скорочення імпорту призвели не лише проблеми у логістиці, а й скорочення попиту. Також відіграли роль валютні обмеження. Через них немає можливості повноцінно поновити діяльність підприємців. Це стосується і заборон на розрахунки за некритичні імпортні операції, запроваджені НБУ. Подібне регулювання є відчутним для суб'єктів господарської діяльності. Це стосується всіх секторів економіки.

Умовою для можливості валютних розрахунків резидентів з імпорту є входження товару чи послуги до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України. Він був затверджений ще першого дня війни. Після цього періодично вносилися зміни до цього переліку.

На сьогоднішній день до переліку входять продуктові та медичні товар, а також горючі та інші. Також це різні види послуг, до яких входять і віртуальні. Обмежено список товарів критичного імпорту. Сюди входять далеко не всі товари, які необхідні підприємцям. Ті сфери, що не займаються критичним імпортом, практично не мають можливості ввозити комплектуючі, а також сировину, товари.

Складнощі мають підприємства різних сфер економіки через обмеження. Валютні обмеження значно впливають і на ІТ сферу. Спостерігається відтік людського капіталу. Зважаючи на неможливість бізнесу в Україні платити ринкову заробітну плату, багато працівників сфери інформаційних технологій їдуть в інші країни. Це призводить до скорочення податкових платежів до бюджету країни.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber