1. Новини Закарпаття

Як правильно доглядати за лінзами, щоб уникнути ускладнень?

Більшість інфекційних ускладнень, які виникають у користувачів контактних лінз є результатом неправильного догляду чи зберігання

Більшість інфекційних ускладнень, які виникають у користувачів контактних лінз є результатом неправильного догляду чи зберігання

Більшість інфекційних ускладнень, які виникають у користувачів контактних лінз є результатом неправильного догляду чи зберігання. Щоб уникнути інфекційних ускладнень, потрібно небагато — обрати ефективний розчин та правильно його використовувати. Ми розповімо, чим промивати контактну оптику та де зберігати. 

Який вибрати розчин для догляду за лінзами?

Для повноцінного догляду за оптикою з планом заміни 14 або 30 днів достатнього одного універсального розчину. Ці засоби видаляють поверхневі забруднення, глибоко очищають повітряні канали, розчиняють біологічні речовини та навіть зволожують матеріал. У магазині оптики Київлінза https://kyivlinza.ua/catalog/rastvory-dlya-linz/ ви знайдете декілька видів розчинів:

  • Універсальні — найдоступніші засоби, що створені для догляду за всіма видами лінз, навіть кольорових;
  • З гіалуроновою кислотою — засоби для кращого зволоження оптики. Вони створені для людей, що мають симптоми синдрому сухого ока;
  • Швидке очищення — ідеальна рідина для тих, хто носить лінзи безперервного використання, адже дозволяє провести глибоке очищення за лічені хвилини. 
  • Для чутливих очей — засоби, які не містять агресивних компонентів та консервантів, що можуть викликати подразнення очей. Такі рідини м'яко очищують контактні засоби, але не завжди розщеплюють жирові та ліпідні відкладення.

Людям, схильним до алергії, варто додатково використовувати систему пероксидного очищення. Вона гіпоалергенна, але глибоко проникає у матеріал та ефективно очищає повітряні канали. 

Щодня змінюйте розчин у контейнері 

Навіть досвідчені користувачі контактних лінз часом не розуміють важливості правильного догляду за контейнером. Більшість людей вважає, що рідина у комірках є стерильною, адже у неї занурюють вже очищені лінзи. Насправді механічне очищення та промивання пластинок змиває лише поверхневі забруднення. Універсальний розчин глибокого проникає у матеріал, вимиваючи з повітряних каналів біологічні відкладення та бактерії. Тому важливо зливати рідину із комірок щоразу, коли ви дістаєте лінзи. 

Як правильно доглядати за контейнером?

  • Надягнувши лінзи, зливайте рідину;
  • Промийте кожну комірку універсальним розчином;
  • Зберігайте контейнер пустим;
  • Перед наповненням ще раз ополосніть комірки.

Нагадаємо, що контейнер не можна мити водою з-під крана, адже вона містить хлор та безліч мікроорганізмів, які шкодять очам. Використовуйте для промивання універсальний розчин. У крайньому разі, його можна замінити фізрозчином або водно-сольовою рідиною. Важливо зберігати контактні засоби саме в універсальному розчині, адже він дезінфікує, зволожує матеріал та є безпечним для очей.