1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Переговори із кредитором. Як зменшити суму боргу?

59
Без регіону (не видаляти!)

Переговори із кредитором. Як зменшити суму боргу?

Бувають ситуації, у яких боржники немає можливості відстоювати свої права у суперечках із банками до суду чи погашення всієї суми кредиту. Зазвичай, це стосується старих зобов'язань, проданих під заставу. У такій ситуації ключовим рішенням буде переговорна процедура, яка призведе до вироблення умов зручного погашення заборгованості. Воно має здійснюватися з урахуванням здійснених боржником платежів та перерахуванням, наприклад, процентної частини зобов'язання.

Фахівці кредитного сайту FinProm зазначають, що під час переговорів із кредитором необхідно мати відповідні навички, знання яких забезпечить вигідні для боржника умови.

Що потрібно знати перед початком переговорів?

Ми як сторона, що представляє позичальника, повинні мати на увазі, що нам доведеться піти на компроміс. У будь-якому випадку знадобиться провести платежі на умовах, зазначених у договорі. Результатом переговорів можуть стати вигідні для боржника умови, наприклад списання відсоткової частини зобов'язання, яка іноді перевищує основну суму кредиту.

Перш ніж розпочати переговори з кредитором, необхідно детально проаналізувати структуру боргу та розробити з урахуванням отриманих даних пропозицію, що дозволяє погасити борг. При цьому важливо розуміти свої фінансові можливості. Це необхідно для того, щоб мирова угода фактично призвела до відмови від примусового стягнення та добровільного, планомірного погашення боргу.

У будь-якому випадку у вас є право звернутись для захисту своїх прав до Національного Банку України, який регулює роботу банків та МФО.

Як поводитися у складних ситуаціях?

Переговори з банками пов'язані з багатьма труднощами, оскільки вони вдаються до допомоги професіоналів. Банківські договори та розрахунки підпорядковуються вимогам, яким має відповідати позичальник. Перш ніж розпочинати переговори про реструктуризацію кредиту, варто скористатися підтримкою експерта в галузі банківського права та фінансових ринків. Він зможе побачити у договорі неясні чи неузгоджені положення. У результаті банк буде більш уважним до наших запитів на розрахунки.

Аналіз фінансового стану

Перш ніж ми почнемо переговори з кредитором, добре визначити суму зобов'язання разом зі структурою боргу:

  • скільки ми маємо за основним обов'язком;
  • скільки нараховано відсотків за прострочення платежу.

Після того, як ми склали список кредиторів, ми також повинні визначити наші реальні фінансові можливості, тобто. визначити, скільки з відрахуванням поточних витрат утримання ми зможемо виділити погашення боргів. Цей крок є важливим, тому що домовленості, зроблені на даному етапі, стануть відправною точкою для початкових пропозицій щодо врегулювання та вибору тактики переговорів.

Початкова пропозиція щодо врегулювання

Після того, як ми в процесі фінансового аналізу встановили попередню пропозицію щодо погашення, нам слід подати заяву про розрахунок. Спочатку варто передати кредитору загальну заяву, вказавши нашу готовність розплатитися. Необхідно описати у ньому своє фінансове становище. Також обов'язковими є документи, які б підтверджували наші фактичні можливості.

Пропозиція кредитора

Важливо перебувати в контакті з кредитором, щоб він був упевнений у нашому намірі домовитись. Ми повинні відповідати на дзвінки та листування з пропозиціями банку. Так вдасться виробити умови погашення, які влаштовують обидві сторони. Наше ставлення до ситуації здатне вплинути на остаточний вибір форми угоди і, що важливіше, підхід кредитора до справи. Якщо ми будемо надійними клієнтами в його очах, банк, безумовно, з розумінням сприйме нашу ситуацію.

Виконуйте положення мирової угоди

Якщо ви не в змозі виконати положення мирової угоди, не варто розпочинати переговори. Підписання такого документа без наміру дотримуватися його пунктів може негативно позначитися на відносинах із кредитором. Невиконання зобов'язань за мировою угодою має негативні процесуальні наслідки.

Якщо ж переговори закінчилися підписанням угоди, важливо правильно розрахувати. У разі проблем із погашенням треба проінформувати про це кредитора та погодити дату платежу. Якщо ми не зможемо належним чином виконати положення мирової угоди, банк може розірвати мирову угоду, а потім передати справу до суду.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber