1. Новини Закарпаття

Як вибрати болгарку для дому та роботи

Що таке болгарка?

Болгарка (кутова шліфувальна машина) - це електричний інструмент, який використовується для різання, шліфування та полірування різних матеріалів, таких як метал, камінь, бетон, дерево та інші. Вона складається з круга (диску), який розташований на осі, з’єднаній з електродвигуном під кутом 90 градусів. Болгарки можуть мати різні діаметри круга. Це дозволяє їм працювати з більшістю матеріалів та виконувати практично будь - які завдання. Цей інструмент є досить потужним і небезпечним, тому перед використанням необхідно обов’язково вивчити інструкцію та дотримуватись правил безпеки.

Види болгарок

Існує безліч болгарок, які відрізняються виконуваними функціями та особливостями конструкції. Найбільш загальна класифікація такого інструменту поділяє їх на побутові та професійні.

Побутові болгарки мають меншу потужність, ніж професійні. Зазвичай, болгарки такого типу більш дешеві та мають менший арсенал виконуваних функцій. Проте, побутовий інструмент ідеально підходить для домашніх господарств та майстрів, які використовують прилад лише для базових завдань. А також, на них можна легко придбати запчастини болгарки для подальшого ремонт, в разі поломки. Професійні моделі потрібні лише у випадках масштабних робіт, тому найчастіше їх купують майстри на будівництві або під вимоги великих проектів.

Також, болгарки можуть відрізнятись за принципом роботи. Наприклад, розрізняють:

  1. Мережеві болгарки – найбільш популярний варіант електроінструменту, який працює від розетки. Ці прилади не дорогі, компактні та мають достатню потужність для більшості завдань.
  2. Акумуляторні болгарки – за принципом роботи аналогічні до мережевих болгарок. Головна відмінність це автономна робота від батареї, яка знаходиться в одному корпусі з інструментом. Такий інструмент зручно використовувати в ситуаціях, де немає прямого доступу до електромережі. Знадобиться для робіт на вулиці або обробки матеріалів у новобудовах. Можуть мати дещо менші потужності та бути трохи дорожчими, ніж мережеві аналоги.
  3. Бензинові болгарки – інструмент, який працює на бензині. Відрізняється великими габаритами, оскільки має в конструкції спеціальні елементи для обробки бензину та його зберігання. Прилад має значно більшу потужність, може використовувати великі диски та повністю автономний.

Це далеко не повний список видів болгарок, оскільки можна виділити ще міні – болгарку, пневматичні болгарки, болгарки для мокрого різання,  проте цей перелік демонструє різноманітність інструментів та їх можливостей.

На що звертати увагу при виборі болгарки для дому та роботи

При виборі болгарки для дому та роботи є декілька ключових моментів, на які варто звернути увагу:

  • Потужність.  Підбирайте інструмент під ваші завдання та цілі.
  • Диск. Діаметр диску повинен відповідати поставленим задачам.
  • Захист від пилу.  Якісний інструмент допоможе підтримувати чистоту робочого місця та зберегти здоров'я власника.
  • Керування і безпека.  Зручна та безпечна болгарка сприятиме запобіганню аварій та можливих травм.
  • Виробник. Відомі та довірені бренди зазвичай надають якісну продукцію з гарантією.

Найкращі бренди болгарок

Зазвичай, відомі бренди вже подбали про комбінацію всіх найкращих можливостей інструментів в окремих моделях. Тому, доцільно буде шукати якісну болгарку в перевірених виробників. Такими є: Metabo, Bosch, Makita, DeWalt. Кожен з цим брендів багато років завойовував довіру серед користувачів, а тому можна не сумніватись в якості та довговічності техніки цих виробників.