1. Новини Закарпаття

Замінники молока для веганів

Раціон веганів повністю виключає вживання м'яса та молочних продуктів. При цьому організм потребує запас поживних речовин, які містяться у складі виробів із молока. За рахунок цього харчова промисловість отримала окремий напрямок своєї діяльності.

На ринку представлений досить широкий асортимент замінників м'яса: ковбаси, сосиски, котлети та навіть веган паштети, які не містять компонентів тваринного походження. При цьому продукти мають чудові смакові якості, а організм отримує користь від споживання. Але як справи із замінниками коров'ячого молока та його похідними розберемося далі.

Основні замінники молока

Традиційна кулінарія активно використовує молоко для підвищення вологості, посилення смаку та отримання об'ємної випічки. При цьому для веганів є великий перелік гідних замінників. Вони підбираються під конкретний рецепт, що дозволяє досягти бажаних якостей готової страви. Основні варіанти:

  • Вода. У випадку, коли молоко необхідно тільки як зволожувач, його можна замінити звичайною питною водою.
  • Соєве молоко. Універсальний варіант, оскільки може стати замінником у будь-якій страві. Єдина відмінність рослинне молоко не згортається при нагріванні.
  • Кокосове молоко. Відмінний аналог із солодкуватим смаком, який можна використовувати замість вершків. Більш того, продукт не містить насичених жирів, що є ще однією перевагою.
  • Рисове молоко. Має невисоку жирність та насичене мінералами, такими як магній, кальцій, цинк, фосфор та інші. Відмінний варіант для пудингів, що додає їм пишноти.
  • Вівсяне молоко. Популярний компонент для вершкових соусів та різних коктейлів.
  • Мигдальне молоко. Більш рідкий та ароматний продукт з яскраво вираженим ароматом.

Це основні замінники, які дозволять повністю відмовитись від коров'ячого молока.

Масло

Ще один молочний продукт, який широко застосовується в кулінарії. При цьому олія містить досить багато рослинних аналогів, які можуть використовувати вегани:

  • Маргарин. Цей продукт важко назвати корисним для організму людини, оскільки підвищує рівень холестерину. При цьому є дійсно якісні варіанти, які створені з використанням стабілізаторів камеді, крохмалю та білка. Це більш корисний різновид.
  • Лляна олія. Чудове рішення для заправки попкорну, рису, картоплі. Не рекомендовано піддавати нагріву, оскільки знижується поживність.
  • Горіхова олія. Пасту найчастіше виготовляють із нуту, кешью, мигдалю чи арахісу.
  • Коксова олія. Цей замінник також тане при кімнатній температурі. Продукт приваблює споживачів своїм солодко-горіховим смаком. Відмінний варіант для кондитерських виробів.

В залежності від рецепта, вершкове масло можна замінити за допомогою пюре із чорносливу.

Сир

Твердий сир – досить популярний продукт з широкою сферою використання. При цьому сучасні технології дозволяють створити гідні аналоги з горіхів чи сої. Важливо в процесі вибору переконатися, що веганський сир, що купується, не містить у своєму складі казеїн або інші складові коров'ячого молока.

Щоб замінити рикотту або сир можна використати м'який тофу. Його вживають без обробки або ж додають до страв. Більше того, харчова промисловість пропонує споживачам тверді сири на рослинній основі, які мають смак чеддера, монтеррей джека, моцарели. При цьому така продукція не містить небезпечних трансжирів та є абсолютно безпечною.

Вегани не відчувають особливого дискомфорту без коров'ячого молока та супутніх продуктів. Величезна кількість корисних інгредієнтів дозволяє зберегти свою філософію харчування.