1. Новини Закарпаття

Big Data для збільшення прибутків та зменшення витрат на рекламу

Головне завдання кожного бізнесу — реалізувати якомога більше власного продукту. Для цього застосовується реклама, поліпшуються функціональні якості, проводяться акції. Щоб не витрачати зайві гроші на просування, важливо розуміти особливості поведінки потенційних клієнтів. Треба знати, які групи та сайти потенційний покупець передивляється, які месенджери використовує, та ще багато нюансів, притаманних саме йому. З'ясувати потрібну інформацію допоможе Біг Дата.

Що таке Біг Дата?

У наш час інформація з'являється відусіль. Варто здійснити покупку, переглянути сайт чи просто вирушити в подорож з телефоном в кишені, і велика кількість даних згенерована. Таким чином утворюється величезний масив інформації, котру можна використати з чималою користю. Наприклад, для оптимізації рекламної стратегії та збільшення прибутків компанії.

Але для цього дані потрібно аналізувати. На цьому етапі як раз і утворюються складнощі. Річ у тому, що зробити це класичними методами за допомогою настільного комп'ютера та людини неможливо. Потрібні економічні та інноваційні технології, що здатні впоратися з обсягом інформації, що постійно зростає та міняється.

Саме такими технологіями є Біг Дата від Київстар. Завдяки аналізу стає можливим з'ясувати привабливість товарів та послуг, спрогнозувати попит або реакцію на рекламну кампанію. Це дозволяє оптимізувати витрати на просування продукції та збільшити прибутки.

Наочна різниця у технологіях

Класичний підхід

Біг Дата аналіз

Крок за кроком аналізуються невеликі пакети даних

Обробляється одразу весь масив

До обробки дані сортуються та редагуються

Обробляється в початковому стані

Починається з гіпотези та її тестування відносно даних

Пошук кореляції по всьому масиву до отримання потрібної інформації

Інформація збирається, зберігається і лише потім аналізується

Аналіз відбувається в режимі реального часу

Які задачі допомагає розв’язати Біг Дата

Технології Біг Дата застосовують, коли потрібно отримати глибокий аналіз. Вони дозволяють зібрати максимум даних про клієнта, не витрачаючи багато часу та зайві гроші.

Біг Дата дозволяє розв'язувати такі задачі:

  1. Оптимізувати бізнес-процеси. Завдяки Біг Дата можна легко зрозуміти, які товари переважно купують клієнти, де отримують інформацію та скільки компанія витрачає на її показ покупцям. За результатами можна оптимізувати рекламні кампанії та зменшити витрати.
  2. Прогнозувати. Інформація про особливості поведінки ЦА в минулому допомагає спрогнозувати їхні потреби в майбутньому. Відповідно до отриманих результатів можна скорегувати методи просування.
  3. Автоматизація рутинних процесів. Багато ресурсів витрачається на утримання робітників, що спілкуються з клієнтами. Біг Дата допоможе створювати нові програми, що візьмуть на себе сортування замовлень, відповіді на питання та первинні консультації. Чат-боти, які запрограмовані за допомогою інформації, отриманої від Біг Дата, працюють ефективніше. Їх майже неможливо відрізнити від живих консультантів.