1. Новини Закарпаття

ТОП 5 стартапів, що пов’язані з криптовалютами та блокчейном

Сучасну епоху можна без перебільшення назвати епохою криптовалюти. За останні 10 років криптомонети стали не просто цікавим інструментом для інвестування, а повноцінним платіжним засобом. Тобто за наявності цифрових заощаджень за них можна придбати товари або замовити певні послуги.

Найпопулярніше крипта – безперечно, біткоїн. Курс біткоїна сьогодні перевищує 28 тисяч доларів, а власники монети можуть замовити товари в тисячах магазинів по всьому світу. Всього 13-15 років тому майнити біткоїни можна було з домашнього комп’ютера з середніми параметрами потужності. Ця та інша криптовалюти познайомили суспільство з технологією блокчейну. Наступна інформація пов’язана з популярними проєктами, які використовують блокчейн.

Fieldcoin

Fieldcoin зародився у Великобританії. Цей стартап пропонує зовсім новий підхід до продажу, купівлі, оренди нерухомості чи земельних ділянок. Користувачі платформи мають змогу знайти цікаві пропозиції для себе.

Використання технології блокчейну гарантує безпеку операцій та зручність. Усі процеси системи децентралізовані, тобто не потрібно витрачати час на отримання певних довідок чи гроші на використання допомоги посередників. Крім того, блокчейн виключає будь-які прояви шахрайства.

Lendonomy

Це популярна в Європі та світі платформа для отримання кредитів для молоді. Саме люди у віці до 35-40 років цікавляться новими технологіями. За інформацією розробників, Lendonomy – платформа, яка створена для подолання бідності у світі.

Неважко здогадатися, що за допомогою сервісу можна отримати або надати гроші в борг. Система дозволяє шукати користувачам один одного. Всі умови позики та обов’язки сторін фіксуються у смартконтракті.

Pantos

Це унікальний мультиблокчейновий майданчик, де користувачі можуть обмінюватися різноманітними токенами. Весь процес децентралізований, оскільки система працює на технології блокчейну. Тобто обмін проводиться без посередників, а, значить, і без додаткової комісії. На цю мить платформа працює на монетах на базі Lisk та ефірах, але в майбутньому планується розширити кількість токенів, доступних для обміну.

SwapRadar

Стартап в першу чергу зацікавить тих, хто займається торгівлею криптою. Трейдери та інвестори можуть використовувати такий радар, який дозволяє відслідковувати курси криптовалют на різних платформах та надсилати повідомлення власнику даних про найвигідніші комбінації. Спеціальний додаток на смартфон слідкує за трейдинговими позиціями, що здатні принести дохід.

OmiseGo

Це один із найпопулярніших стартапів сучасності, який дозволяє обмін грошима, незалежно від їх виду. Користувачі платформи можуть обмінювати:

  • криптовалюти;
  • цифрові активи;
  • фіатні кошти.

Поки що платформа користується популярністю в країнах Азії, де довела свою безпеку та надійність. Розробники стверджують, що в майбутньому системою користуватиметься третина жителів планети.

Це лише незначна частина стартапів, які пов’язані з криптою чи технологією блокчейну. Насправді їх дуже багато, адже блокчейн підвищує зручність обміну даними та безпеку багатьох процесів.