1. Новини Закарпаття

Чотири відомих сучасних художника з Харкова

У Харкові є місце вченим, письменникам, режисерам, акторам та художникам. Хто вони – найвідоміші харківські художники початку 21 століття? Давайте розбиратись разом з MyKharkov.info.

Павло Маков

Маков – справжній метр харківського цеху художників. 2018 року художник став лауреатом Шевченківської премії, адже ще за 10 років до цього його картини успішно продавалися на найпрестижніших європейських аукціонах. Перш ніж осісти в Харкові, художник встиг пожити і повчитися в Ленінграді (де він народився) та Криму.

За його плечима багаторічний досвід персональних та групових виставок. Крім того, талановитий графік (а саме у цій техніці працює Маков) є членом Британської королівської громади художників. Незважаючи на свій успіх, покинути Харків, який давно став рідним, Маков не планує на відміну від багатьох своїх колег. Його роботи в техніці графіки та офорту можна побачити у галереях від Києва до Нью-Йорка.

Борис Михайлов

Класик харківської школи фотографії. Серед учнів та шанувальників абсолютно справедливо вважається справжнім гуру цього виду мистецтва. Його роботи демонструються на виставках по всьому світу і не залишають байдужими нікого, адже часто вони мають суперечливий та провокаційний характер. Михайлов не лакує дійсність, а йде на неї у «фул-контакт».

Художник багато років живе в Німеччині, але часто відвідує своє рідне місто, щоб насититися неповторною енергетикою рідних місць та почерпнути натхнення для нових проектів. Епатаж його друге ім'я.

Віктор Ковтун

Один із головних представників реалізму у харківському живописі Віктор Ковтун відзначений багатьма нагородами та наділений вагомими регаліями. Картини художника прикрашають музеї Львова, Києва та Харкова. Його роботи знаходяться у приватних колекціях відомих політиків, чиновників високого рангу та великих бізнесменів в Україні та інших країнах світу. В основному це портрети, пейзажі та натюрморти, виконані у класичному, традиційному стилі.

Сам себе художник називає прихильником школи Рєпіна в образотворчому мистецтві. На думку Ковтуна, реалізм у мистецтві треба захищати та берегти, оскільки цей жанр живопису ніколи не вийде з моди. Декілька його успішних виставок пройшли в Китаї. У цій країні проживає велика кількість учнів майстра.

Микола Рідний

Цей молодий та успішний художник починав як фотограф. Однак згодом Миколу захопили живопис, відео-арт, відеоінсталяції, скульптура. Рідний часто виступає у ролі куратора. Разом із однодумцями заснував арт-групу. Зусилля цього об'єднання молодих художників зосереджувалися на провокації у соціальному полі.

Рідного жваво цікавлять зміни та зрушення, що відбуваються у суспільному житті країни. Свого часу працював із Борисом Михайловим. Саме гуру фото-арту наштовхнув молодого колегу на пошуки, пов'язані із соціальними темами та політикою.

Художник брав участь у виставках у Європі та США. Рідний представляв Україну у Венеції на знаменитій бієнале сучасного мистецтва.

Продовження списку можна побачити у статті від Мій Харків. Там ви дізнаєтесь, хто розпочав у Харкові стріт-війну, чия робота висить у кабінеті Коломойського та інші цікаві факти про харківських художників.