1. Новини Закарпаття

Хостинг від ProstoHosting – гарний вибір для сайта-візитівки або блогу

Хостинг-провайдер із лаконічною назвою "Просто хостинг" з'явився на українському ринку 2004 року. Компанія позиціонує себе, як орієнтована на малий і середній бізнес. Але характер послуг і ціни на них дають рівні можливості для широкого кола користувачів. Адреси фізичних представництв хостинг не повідомляє, але серед контактних даних опубліковано міські телефонні номери в Києві та Одесі, плюс ще контактний телефон у Нью-Йорку, США.

Повідомляється, що хостинг провайдер ProstoHosting – це підрозділ цілої групи телекомунікаційних компаній. Подробиці не розкриваються, так само як і кількість клієнтів хостингу. Юридично діяльність ведеться від імені ТОВ "ПростоХостинг".

Дата-центри

Власні ЦОД хостингу розташовані в Києві та Миколаєві. Вони, за офіційною інформацією, являють собою серверні майданчики рівня Tier 4, що відповідають галузевому стандарту TIA 942. Це американський національний стандарт, який визначає мінімальні вимоги до інфраструктури центрів обробки даних.

Серверні підключені гігабітним каналом до української зони обміну трафіком UA-IX. На додаток до цього є кілька паритетних підключень до великих українських інтернет-провайдерів. Так сервіс мінімізує кількість проміжних хостів.

Пропускна здатність зарубіжного каналу зв'язку станом на квітень 2023 року точно не відома. Хостинг лише повідомляє, що опорний канал забезпечує компанія Datagroup - офіційний партнер хостингу. Також ідеться про те, що закордонний канал має потенціал розширення до рівня STM-4 за загальної швидкості передавання даних до 622 Мбіт/с.

У ЦОДах ProstoHosting застосовується зональне охолодження. Компоненти інженерних систем резервуються за принципом N+1. Живлення першої категорії, у київському ЦОДі два незалежні вводи, у миколаївському - три вводи. Є два рівні резервного живлення. Крім загального резервного джерела, кожна серверна стійка оснащена окремим ДБЖ з резервом близько 30 хвилин.

Що стосується апаратного забезпечення, компанія повідомляє лише загальну інформацію - використовується телекомунікаційне обладнання Linksys, Cisco, Zyxel, Intel. Деякі подробиці розкриваються в рамках опису послуг оренди виділених серверів, про них піде мова нижче.

Послуги

Перелік послуг хостингу обмежений традиційними пропозиціями:

 • віртуальний хостинг;
 • віртуальні приватні сервери VPS;
 • оренда виділених серверів;
 • реєстрація та трансфер доменів;
 • перелік додаткових послуг (SSL сертифікати, конструктор сайтів, оренда пулів IP-адрес та інше).

Вираженої спеціалізації у хостингу немає, компанія орієнтована на надання саме послуг класичного хостингу.

Віртуальний хостинг

Послуга віртуального shared-хостингу надається в рамках чотирьох тарифних планів: XS-SSD, S-SSD, L-SSD і XL-SSD. Вони багато в чому практично ідентичні, і відрізняються лише кількістю сайтів, дисковим простором і мінімальним терміном купівлі.

На початковому тарифі XS-SSD можна розмістити один сайт із дисковим простором 1 ГБ. Цього може бути достатньо для візитки, невеликого блогу або навіть складнішого сайту, оскільки на цьому тарифі є доступ до MySQL. Але для більш об'ємного ресурсу, понад 1 ГБ, краще вибрати більш просунутий тариф.

На інших тарифних планах передбачено до 3, 5, 10 сайтів відповідно, а на XL-SSD - без обмежень. Дисковий простір - 4, 8, 20 і 40 ГБ відповідно.

На всіх тарифах є кілька безлімітних опцій - обсяг трафіку, кількість субдоменів, кількість баз даних MySQL, доменні аліаси, акаунти електронної пошти. Також у комплект кожного тарифного плану йдуть додаткові функції, найважливіші з них такі:

 • автовідповідачі;
 • спам-фільтр;
 • переадресація Email;
 • реєстрація домену pp.ua;
 • SSL сертифікат безкоштовно;
 • Zend Optimizer;
 • щоденний бекап;
 • панель управління DirectAdmin.

При оплаті на рік і більше - домен у подарунок, за винятком найдешевшого тарифу XS-SSD.  Виділений IP - на тарифах від L-SSD.

Тарифікація у ProstoHosting має особливості щодо мінімального терміну купівлі послуги. Найдешевший тариф можна купити не менше ніж на півроку. Для купівлі на місяць доступні тільки тарифи не нижче M-SSD, який коштуватиме 6.44 $. Для порівняння, найдешевший тариф XS-SSD у перерахунку на один місяць коштуватиме близько 2.3 $.

При купівлі хостингу на тривалий період можна отримати знижку до 20%. Про тестовий період і опцію повернення грошей не повідомляється.

Віртуальний сервер

Послуга VPS сервера пропонується в рамках трьох тарифних планів: VPS-XS (SSD), VPS-S (SSD) і VPS-M (SSD). Вони відрізняються кількістю ядер процесора, оперативною пам'яттю та дисковим простором.

Мінімальна ціна за VPS хостинг - 9.99$ на місяць (при оплаті на рік) за тариф VPS-XS (SSD). У тариф входить 1 ядро процесора, 1 ГБ оперативної пам'яті, 20 ГБ сховища даних.

Максимальна ціна - 29.99$ на місяць (теж при оплаті на рік) за тариф VPS-M (SSD). Сюди входить 4 процесорних ядра, 4 ГБ оперативки, 80 ГБ дискового простору.

Усі тарифні плани передбачають необмежений трафік, виділену IP-адресу. Пропускна здатність каналу теж однакова на всіх тарифах - 100 Мбіт/с.

Є можливість вибрати, під якою операційною системою працюватиме сервер:

 • Linux Fedora;
 • Ubuntu;
 • Debian;
 • CentOS;
 • Suse.

Самі віртуальні сервери працюють під керуванням програмних засобів віртуалізації OpenVZ і Virtuozzo.

Залежно від терміну оплати, надаються невеликі знижки. Програма лояльності не надто гнучка. Є тільки два варіанти - оплата на півроку зі знижкою 6% або на рік - знижка 12%.

Техпідтримка

Для зв'язку з техпідтримкою хостингу можна скористатися онлайн-чатом на сайті, зателефонувати за опублікованими телефонними номерами, написати на електронну пошту, скористатися формою зворотного зв'язку (якщо потрібно відслідковувати динаміку вирішення питання за номером заявки).

Графік роботи техпідтримки не уточнюється, але саму послугу позиціонують як "блискавичну" і "ми завжди на зв'язку", тобто, можна судити про цілодобову роботу.

Огляди інших українських хостингів дивіться на сайті https://hostingi.net.ua/.