1. Новини Закарпаття

Оптові покупки харчових продуктів: цукор та критерії його вибору

Цукор є важливим продуктом, з яким знайома абсолютно будь-яка людина на планеті. Його додають при приготуванні різних страв, напоїв, десертів і навіть хлібобулочних виробів. Крім іншого, він використовується як консервант для приготування варення, джему, сиропів і желе. Придбати якісний цукор оптом пропонує компанія «Чудо-Нива» – національний постачальник харчових продуктів у Рівненській області. Також оптові продуктові бази розташовані у Тернополі, Житомирі та Львові.

Особливості виробництва цукру

Сьогодні на прилавках супермаркетів представлено цукор як національного, так і зарубіжного виробництва. Залежно від регіону походження, він може вироблятися з буряка, тростини та іншої сировини. Для недосвідченого споживача всі види продукту будуть ідентичними на смак, тому основним критерієм підбору є ціна.

Більшу частину асортименту займає саме буряковий цукор-пісок. Як не дивно, буряковий сирець має неприємний смак та аромат, тому вживати його в їжу наважиться не кожен. У готовому ж вигляді він білий, чистий та приємний на смак. При додаванні продукту в гарячі та холодні напої або страви він зовсім не має ароматів і кольору. З нього виробляють сиропи та солодкі наповнювачі, завдяки чому в результаті вони набувають бажаної густої консистенції.

Сучасний асортимент цукру

Наразі купити цукор в Рівному чи іншому місті України не складе труднощів, як і знайти надійного постачальника з вигідними умовами. Пропонуються такі види продукту:

 • розсипний в мішках від 10 до 50 кг;
 • фасований у пакетах та пачках 1 кг;
 • рафінований;
 • цукор-сирець;
 • рафінадна пудра.

Для місць громадського харчування з великою кількістю клієнтів, таких як столові, кафе та закусочні, найчастіше купується цукор у мішках. Для кофеїн і ресторанів замовляється рафінад, тому що він має більш презентабельний вигляд.

Показники якісного цукру

Оскільки оптова ціна на цукор значно нижча, багато споживачів купують продукт у поліетиленових або поліпропіленових мішках. Іноді упаковка не є прозорою, тому оцінити зовнішній вигляд товару не вдається. Однак завжди є можливість відкрити пакет для перевірки. Рекомендуємо враховувати важливі критерії підбору харчових продуктів, адже від цього залежить їхня безпека.

 • Якісний цукор завжди чистий та білий. Чим світліший продукт, тим вищий ступінь його очищення від рослинного соку та чорної патоки.
 • Продукт не має стороннього запаху. Відкриваючи пакет, Ви не повинні відчути сторонній аромат. По суті, цукровий пісок може зовсім не мати запаху, що не є недоліком.
 • Жодних присмаків бути не повинно. Продукт очищений та оброблений, тому смак вогкості чи прісності неприпустимий.
 • Якісний продукт має ідеальну сипкість. У пакеті не повинно бути ніяких грудок.
 • Розчинність. Очищений цукор повністю розчинний у воді, після чого на дні не залишається ніякого осаду або домішок.

Визначити якість цукру нескладно, і кожна господиня знає, як це зробити. Достатньо просто керуватися своїми знаннями, щоб вибрати безпечний продукт.

Правила зберігання цукру-піску

Купуючи цукор, борошно або сіль оптом, потрібно знати важливі правила зберігання цих продуктів. Поки товар знаходиться в заводській упаковці, він надійно захищений від зовнішніх впливів. Але варто тільки розкрити пакет або мішок, ризик псування одночасно збільшується.

Оптимальними умовами зберігання цукру-піску є:

 • температурний режим не вище 25 °С;
 • вологість не вище 65%;
 • захист від прямих сонячних променів;
 • ізоляція від виробів із концентрованим запахом.

Найчастіше продукт зберігають у темних шафах чи спеціально підготовлених складах. У домашніх умовах після розкриття заводського пакування необхідно пересипати цукровий пісок у герметичну скляну тару. Харчові товари зберігають далеко від побутової хімії та засобів з яскраво вираженим ароматом.