1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Технологія будівництва будинків з СІП панелей

48
Без регіону (не видаляти!)

У статті описуються особливості будівництва дерев'яних будинків за канадською технологією, з використанням СІП панелей

Технологія будівництва будинків з СІП панелей

Напевно, найшвидшим способом отримати комфортне і доступне житло є застосування канадських технологій в будівництві з використанням СІП панелей. Адже технологія дає змогу в максимально короткі терміни побудувати дуже якісну будівлю.

Особливості будівництва

Сучасні проекти малоповерхових СІП будинків дають змогу одночасно виконувати будівельні роботи на майданьчику, що значно прискорює процес будівництва. Часто будівельні компанії, наприклад, як masterovoy.com.ua, мають навіть готові стандартні проєкти, для яких вже є готовий набір СІП панелей, завдяки цьому після облаштування фундаменту можна одразу переходити до зведення будинку. Якщо проєкти складніші і відрізняються від типових, то виробництво СІП панелей проходить одночасно з облаштуванням фундаменту, це також значно допомагає заощадити час.

Крім того, будинки за канадською технологією - це як правило, добре опрацьовані проекти, які можуть гарантувати хороші житлові умови. Адже за своїми характеристиками будинки з СІП панелей ні в чому не поступаються, а багато в чому навіть перевершують варіанти будинків з цегли або бетонних блоків. Якщо порівнювати загальні характеристики, то в порівнянні з будь-яким з існуючих будівельних матеріалів, то переваги СІП-панелей в сумі завжди будуть їх перевершувати. А це свідчить про те, що технологія з використанням СІП панелей, це одне з найкращих рішень для малоповерхового будівництва. Адже швидкість будівництва, це не основна їхня перевага перед іншими технологіями. Головна перевага СІП будинків це енергоефективність!

Процес будівництва

Як і в загальному випадку, будівництво будинків з СІП панелей починається саме з розробки проєкту. Адже тільки сучасні проєкти, ще на стадії планування, дають змогу не тільки точно розрахувати необхідні матеріали та продумати всі функції, а одразу побачити, який вигляд матиме будинок. Однак це тільки в тому випадку, якщо проєкти дійсно розробляють професіонали.

Після цього, починається одночасна підготовка фундаменту і виготовлення СІП панелей. Якщо поглянути на цей процес, то виходить, що фундамент і стіни зводяться одночасно. Звичайно, канадські технології можуть використовувати й інші типи стін, наприклад каркасні - вони на місці збираються з брусів та ОСБ, але СІП панелі, це найшвидше і найякісніше рішення.

Коли фундамент готовий, на будмайданчик просто доставляються готові стінові панелі, які монтуються на фундаменті. Варто зауважити, що основна обробка СІП-панелей проводиться одразу під час виробництва. Тобто не потрібно робити отвори для дверей та вікон, адже вони вже готові. Це теж прискорює процес роботи, оскільки під час будівництва цегляних або бетонних будинків потрібно додатково зміцнювати верх отворів для дверей і вікон, а це саме по собі досить витратне і трудомістке заняття.

Останнім етапом у будівлі з СІП панелей, як і у будь-якого іншого будинку, є дах. Варто зауважити, що для СІП будинків найкраще підійдуть легкі покрівельні матеріали. Наприклад, це може бути бітумна черепиця, адже вона довговічна і практично не дає навантаження на дах. Найкращим варіантом буде коли для конструкцій даху використовують ОСБ плити, особливо якщо є мансардний поверх. У цьому випадку, теплоізоляція будинку перебуває на найвищому рівні, і не потрібно готувати додаткову тверду основу під покрівельний матеріал. Це також дозволяє значно зекономити час.

Робота зі встановлення СІП панелей не вимагає дорогого спеціального обладнання. Практично вона проводиться вручну, адже панелі мають невелику вагу. А крім цього не грає ролі погода або пора року. Монтаж будинку може проводитися навіть під проливним дощем. Досить просто забезпечити робітників захисним одягом, і погода ніяк не зможе вплинути на терміни вашої роботи.

Трохи про історію виникнення технології

Технологія зведення будівель з СІП панелей, отримала назву канадської не дарма. Адже спочатку подібні будинки були розроблені в північній Канаді, кліматичні умови якої не відрізняються особливою м'якістю.

Звісно, такі суворі кліматичні умови поставили перед інженерами доволі складне завдання - створити технологію будівництва, яка не тільки б давала змогу зводити будинки в таких умовах, а й забезпечувала достатню теплоізоляцію навіть у найсуворіші морози. Звісно, було доволі багато напрацювань у каркасному будівництві, однак, вони не забезпечували справді потрібного результату.

З появою на будівельному ринку пінополістиролу, його почали використовувати як утеплювач для каркасних будинків. Саме в цей час інженерам спало на думку використовувати пінополістирол і плити ОСБ, для виготовляння готових стінових панелей, що подібні до готових блоків на швидкомонтованих будівлях із бетонних будматеріалів.

Так, з'явилася SIP (Structural Insulated Panels) технологія будівництва, і що найголовніше, вона практично не змінилася з часів перших напрацювань.

На будівельному ринку України СІП будинки вже набули своєї популярності. І це природний процес, тому що протягом всієї історії нові і більш практичні матеріали завжди витісняють старі. Навіть зараз будівельними компаніями зводяться цілі селища канадських будиночків, і користуються вони популярністю завдяки доступності цін для споживача і своїй практичності. Тому за бажання, можна швидко побудувати власний будинок, використовуючи канадські технології, оскільки вони найкращі в енергозаощадженні.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber