1. Новини Закарпаття

Випарник: особливості

Випарник - тип теплообмінника, в якому одним із факторів випаровується. Основним завданням випарника є охолодження середовища до необхідної температури. Охолоджувач повітря (як випливає з назви) охолоджує повітря, що перекачується.

Сучасний випарник є одним із найважливіших компонентів більшості холодильних систем. Наприклад, холодильні столи. Поділ випарників залежить від прийнятого критерію. Основним критерієм поділу випарників є тип холодоагенту. Серед них можна виділити:

  • випарники рідинного охолодження;
  • випарники для охолодження повітря;
  • охолоджувачі повітря;
  • випарники для охолодження твердих речовин, особливо продуктів харчування. 

Ребра використовуються для збільшення площі поверхні та ефективності теплообміну.

Різниця температур між окропом і повітрям становить від 6 до 10 K, а різниця вказує на навантаження на випарник.

Для забезпечення належної роботи охолоджувач повітря повинен бути періодично розморожуватися.

У випарниках рідинного охолодження холодоагент випаровується при низькій температурі, він відбирає тепло у теплоносія, який циркулює в батареях охолодження, розташоване в холодильній камері, збирає тепло від середовища. Таким чином, теплоносій виступає посередником у теплообміні між холодним кімнатним повітрям і випарником.

Випарники з повітряним охолодженням витягають тепло безпосередньо з навколишнього середовища.

Для чого використовується випарник?

Випарник - це різновид теплообмінника, завданням якого є відведення тепла від середовища, що охолоджується, і передача його холодоагенту, який циркулює в системі охолодження або кондиціювання повітря.

Випарники забезпечують стабільну та ефективну роботу навіть при дуже низьких швидкостях потоку холодоагенту та низькому перегріві. Розподільний пристрій вводить перепад тиску на вході холодоагенту, завдяки чому ми отримуємо високу турбулентність потоку та рівномірний перебіг через пластинчастий пакет.

Особливості встановлення

Випарник або V-подібний теплообмінник є одним із пріоритетних елементів холодильної системи. При використанні випарник працює за принципом: вторинний газ або рідина охолоджується, коли рідкий холодоагент виділяє тепло. Холодоагент кипить і перетворюється на газ, забираючи таким чином більше енергії. Випарник гарантує стабільний процес кипіння з невеликою різницею температур між холодоагентами та вторинною рідиною. Ця невелика різниця температур вказує на те, що можлива більш висока температура випаровування, що впливає на підвищення тиску.