1. Новини Закарпаття
  2. >

Цибуля-тиканка: як вибрати якісний посадковий матеріал

Період висаджування цієї незамінної культури припадає на початок-середину квітня, тому вже в березні варто потурбуватися за насіння

Період висаджування цієї незамінної культури припадає на початок-середину квітня, тому вже в березні варто потурбуватися за насіння

Період висаджування цієї незамінної культури припадає на початок-середину квітня, тому вже в березні варто потурбуватися за насіння. В цей період ринок просто переповнений асортиментом саджанки, і тому є ризик придбати неякісний продукт. Щоб не залишитися восени без цибулі, скористайтеся корисними порадами щодо вибору.

Якою повинна бути цибуля-саджанка

Для вибору якісного насіння на посадку, такого, як цибуля сіянка в каталозі Сільський Вісник, потрібно звернути увагу на наступні критерії:

  • рівномірний колір без будь-яких плям, цвілі, грибка і пошкоджень, щільність і сухість при дотику. Якщо посадковий матеріал злегка змок, то його слід просушити;
  • на пакуванні зазвичай зазначається назва сорту і термін зберігання;
  • потрібно враховувати розмір. Цибулини діаметром до 2 см мають вищу схожість і відсоток врожайності, а також дозрівають швидше і мають меншу ймовірність стрілкування. Дуже маленькі цибулини можуть дати невеликий урожай, а занадто великі можуть стрілкувати;
  • ідеальний розмір для квітневої висадки 20 мм;

Краще купувати цибулю для посадки в магазинах, оскільки на ринку часто можна зустріти заморожений посадковий матеріал. 

В чому перевага голландського насіння цибулі

Багато хто вважає, що для кращого врожаю варто купувати сіянку місцевого зрощення. Частина правди в цьому є, адже така цибуля пристосована до конкретного клімату. Але таке насіння не захищене від шкідників і не може гарантувати високу врожайність на відміну від доступного зараз голландського насіннєвого продукту.

Голландські виробники насіння забезпечують високі врожаї, ретельно контролюючи якість своєї розсади. Сорти голландської цибулі, які пропонує газета "Сільський вісник", гарантовано строго відкалібровані і відповідають всім заявленим параметрам, включаючи щільність. Цибулини продаються практично цілий рік, оскільки попит на розсаду від закордонних виробників ретельно відстежується. Голландська цибуля доступна в багатьох сортах, і є багато аспектів для вибору, таких як колір, смак, вага і форма.

Ця цибуля також характеризується високою чистотою, яка досягається завдяки дотриманню стандартів на всіх етапах виробництва та зберігання. Агротехнічні заходи при вирощуванні та збиранні врожаю забезпечують низький рівень опіків під час вегетації та високий термін придатності при правильному зберіганні. Тільки голландська цибуля з сертифікатом якості може запропонувати ці переваги.

Отже, для щедрого врожаю необхідне якісне насіння. Щоб ваша праця та гроші не пропали дарма, купуйте цибулю-тиканку у досвідченого та сертифікованого продавця.