1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Рації PMR: яку краще вибрати

68
Без регіону (не видаляти!)

Зараз для спілкування на відстані найчастіше використовують смартфон. Однак для успішного підключення потрібне покриття GSM-мережі. Альтернативою є рація.

Рації PMR: яку краще вибрати

Як працює, де знадобиться та які діапазони зв’язку дозволені.

Зараз для спілкування на відстані найчастіше використовують смартфон. Однак для успішного підключення потрібне покриття GSM-мережі. Альтернативою є рація. Такий спосіб спілкування добре працює в багатьох ситуаціях — при роботі в полі або в гірській експедиції. Як працює рація, де знадобиться та які діапазони зв’язку дозволені — читайте далі.

Що таке рація

Рацію PMR можна розглядати як трансивер, але вона набагато менша за розміром і більш зрозуміла у використанні. PMR є акронімом для приватного мобільного радіо. Мається на увазі діапазон частот 446 МГц — саме на ньому можна отримати радіозв’язок для безкоштовного голосового спілкування.

Робота рації зрозуміла на інтуїтивному рівні. Однак слід звернути увагу на те, що вона має передавач та приймач. Це означає, що двоє або більше людей не можуть говорити одночасно. Інакше ви не почуєте, що говорять ті, з ким хочете спілкуватися. Перед розмовою на кожній рації встановлюється обраний канал на діапазоні частот 446 МГц, і можна з’єднуватися. Далі затискається кнопка на пристрої — і зв’язок встановлено. Після завершення голосового повідомлення кнопка відпускається, а інша особа може відповісти.

Перш ніж купити рацію, потрібно звернути увагу на декілька моментів.

  1. Частота — пристрій має підтримувати діапазон PMR, тобто частоту 446,000–446,100 МГц. У такому випадку його не потрібно буде реєструвати або оформлювати на нього ліцензію.
  2. Кількість каналів — на ринку є рації переважно з 8 або 16 каналами. Канали своєю чергою поділені на підканали. Чим більше каналів, тим більше незалежних розмов можна мати з кількома користувачами.
  3. Дальність дії — це ще один ключовий аспект. Від нього залежить, наскільки далеко можуть знаходитися співрозмовники під час спілкування. Рації PMR для повсякденного використання зазвичай пропонують діапазон від 4 до 20 км. Однак слід зауважити, що це дані, отримані в ідеальних умовах. Насправді цей показник буде меншим через перешкоди.
  4. Додаткові можливості — зазвичай у раціях є декілька розширених функцій. Серед найбільш популярних — захист від виявлення, шифрування зв’язку, FM-радіо, ліхтарик.

Сфера вжитку

Отже, чи потрібні рації в епоху широкої мережі GSM, смартфонів та інших мобільних пристроїв? У конкретних ситуаціях вони можуть працювати навіть краще, ніж вищезгадані девайси.

Рації особливо корисні там, де покриття мережі GSM незначне або зовсім відсутнє, наприклад у лісі, на гірських стежках або в сільській місцевості. За допомогою рацій можна залишатися на постійному зв'язку навіть у критичних ситуаціях.

З рацією можна не хвилюватися про раптову втрату сигналу стільникової мережі. Звісно, потрібно пам'ятати про те, щоб перебувати в радіусі роботи рації.

PMR-радіостанції є ефективним видом зв'язку під час професійної роботи, наприклад на будівництві або серед людей, які обслуговують масові заходи. Також раціями можуть користуватися волонтери та військові.

Законні умови використання рацій

Часто виникає питання: «Чи є легальним використання PMR в Україні?». Так, але це мають бути рації, які відповідають певним умовам. По-перше, це моделі, що працюють в діапазоні PMR (Private Mobile Radio) на частоті 446 МГц. По-друге, їхня потужність має бути не більшою за 500 мВт. Крім того, будь-яка рація для легального використання повинна бути оснащена заводською антеною, інтегрованою з пристроєм.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber