1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Автоматизація складу та логістики: що сьогодні актуально?

41
Без регіону (не видаляти!)

Автоматизація складу та логістики: що сьогодні актуально?

Сучасні підприємства та компанії все частіше задумуються над діджиталізацією та автоматизацією своєї діяльності. І якщо за масове впровадження штучного інтелекту поки говорити рано, то от різноманітні ПЗ і обладнання з автоматичними функціями дуже навіть популярні. За допомогою інноваційних продуктів можна автоматизувати основні й дуже марудні робочі процеси на складі, у відділі логістики й загалом на підприємстві. Це всілякі програмні забезпечення, “розумне” обладнання, яке переймає на себе більшість щоденних обов’язків з котрими стикаються співробітники. Завдяки автоматизації компанія може в рази збільшити ефективність своєї роботи, покращити абсолютно всі показники, збільшити дохід та зменшити витрати.

Хто займається автоматизацією бізнесу?

Автоматизація складу це прерогатива таких компаній, як UIS https://uislab.com/uk/ які розробляють різні продукти та спеціалізуються саме на логістиці й складах. Власник бізнесу маючи певний запит звертається до однієї з таких компаній, знайомиться з їхніми кейсами, переліком продуктів, які компанія пропонує та обирає оптимальний для себе варіант.

Розробники рідко пропонують вже готовий продукт. Частіше все створюється з нуля, по чітко продуманому технічному завданню де враховуються всі побажання, потреби та пріоритети бізнесу.

Серед найпопулярніших продуктів, які зараз можна замовити в Україні виділяють:

  1. WMS система. Це програмне забезпечення для повної автоматизації складу. Це комп’ютерна програма в котру внесено всю інформацію про склад, і можна в будь-який момент подивитися актуальні дані стосовно певного товару, замовлення, процесу виконання завдань тощо. Продукт актуальний для активних складів площею понад 1000 м2.
  2. TMS система. Це також програмне забезпечення, програма, яка встановлюється на різноманітні пристрої. На відміну від попередньої її основне завдання контролювати роботу кур'єрської служби. Тобто TMS незамінна саме для тих компаній, які займаються логістикою, або мають власний логістичний відділ.
  3. Обладнання Pick by light і Put to light. Це взагалі універсальний продукт, який буде доречним навіть у компаніях, що далекі від виробничих процесів. Це автоматизований стелаж, який виконує сортувальні процеси. З цим продуктом можна відмовитися від візуального сортування і зручно та швидко розміщувати комплектуючі по комірчинах, а коли буде в них потреба, так само швидко їх звідти забирати. Потрібно всього лиш сканувати штрих коди й поміщати, або забирати товари з комірчин над котрими засвічується світловий індикатор.
  4. Автоматичні сортувальні лінії. Це також повноцінне обладнання, з надійних та зносостійких матеріалів, продумане для того, щоб швидко і точно сортувати вантажі, посилки чи інші типи товарів по різних контейнерах. Підходить для компаній, які щодня сортують чи відправляють сотні посилок.
  5. Комплекс Metrix. Ще один продукт, який простими словами можна назвати автоматичним вимірювачем габаритів товару. Чудове рішення для компаній, які платять за доставку продукції й для них критично важливо не вказувати більшу вагу і габарити ніж є насправді. Комплекс дозволяє не вимірювати вантаж “на око” і як наслідок не переплачувати за його доставку.

Більшість цих продуктів окуповуються до одного року.

Що дає автоматизація логістики та складу компанії?

Деякі з вищевказаних продуктів дозволяють отримати більше ефектів, тоді як інші лише мінімізують витрати. Якщо розглядати такі продукти, як WMS та TMS система, то це цілий комплекс переваг, які отримує бізнес:

  • Пришвидшення виконання важливих процесів;
  • максимальна точність роботи. Наприклад, WMS система дозволяє відмовитися від стандартної інвентаризації. Всі дані переводять в електронний вигляд і як наслідок більше немає потреби перераховувати все вручну, щось звіряти та формувати звіти. Вони автоматично будуть сформовані в системі;
  • зменшення кількості працівників. Навіть якщо підприємець не хоче скорочувати колектив, то як мінімум буде менш залежним від циклічності на ринку праці. На багатьох процесах по декілька робітників стануть зайвими. Їх замінить система.

Автоматизація дозволяє простіше контролювати бізнес, в режимі реального часу аналізувати, як просуваються різноманітні процеси. Уникати форс-мажорів, зривів термінів тощо. У довготривалій перспективі це допоможе легко витримувати конкуренцію, рости й масштабуватися.

Як вибрати розробника?

Вибираючи розробника потрібно враховувати декілька нюансів:

  1. Досвід та наявність успішних кейсів.
  2. Наявність індивідуального підходу.
  3. Ціни та можливість користуватися ПЗ на умовах SaaS.

SaaS – це оренда ПЗ і дана послуга дозволяє підприємцям познайомитися з продуктом не купуючи його, а заплативши місячну плату.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber