1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Світ обирає фінансовий лізинг

35
Без регіону (не видаляти!)

Світ обирає фінансовий лізинг

Зміна споживчих звичок та загального паттерну поведінки сучасних жителів планети призведе до суттєвого зростання попиту на оренду авто та фінансовий лізинг, який за своєю сутністю і є формою довготривалої оренди.

Так, за даними дослідницької компанії Reports Insights світовий ринок оренди та лізингу автомобілів оцінювався в 210,91 мільярда доларів США в 2022 році. Протягом наступних 7 років, за прогнозами аналітиків, цей показник зростатиме в середньому на 7,6% річних. Отже до 2030 року глобальний ринок лізингу та оренди авто сягне позначки 386,57 млрд доларів США.

Володіти вже не модно

Експерти пояснюють, що фінансовий лізинг стає все більш популярним через загальний світовий тренд: нові покоління хочуть жити тут і зараз, а не витрачати життя на формування заощаджень, щоб придбати коштовний актив згодом. Іноді ми навіть не помічаємо, наскільки глибоко ці тенденції проникають в усі соціально-економічні сфери. Але якщо придивитися, стає зрозумілим, що новітня економічна парадигма вже сьогодні трансформувалася, пройшовши шлях від економіки володіння, до економіки підписки.

Ми більше не дивимося фільми та не слухаємо музику, що придбали на носіях, а фактично беремо їх в оренду, сплачуючи різним сервісам щомісячну платню. Рівно аналогічні тенденції відбуваються й на більш архаїчних ринках. Причому стосується це не тільки простих людей, але й компаній.

Лізинг, як альтернатива кредиту

Фінансовий лізинг повністю відповідає усім вимогам нового глобального тренду. В моделі лізингу лізингоодержувач не є покупцем авто чи техніки, а виступає орендарем, який за певний час (строк лізингу) стає їх власником – варто лише сплатити усі платежі.

Окрім іншого, це радикально спрощує увесь процес придбання техніки в фінансовий лізинг. По-перше, бізнесу чи людині не потрібно накопичувати повну суму на придбання потрібного обладнання. Достатньо лише відносно невеликого авансового внеску. Наразі цей показник в Україні трохи зріс через війну, але загалом стандартом на ринку лізингу є аванс в межах 20% від вартості техніки.

По-друге, оскільки протягом строку лізингу власником об’єкту є лізингодавець, саме він бере на себе усі юридичні клопоти щодо реєстрації, сертифікації, постановки на облік, якщо це потрібно, автомобіля чи іншої техніки. Отже орендарю – лізингоодержувачу – не потрібно витрачати час та нерви на бюрократичні процедури. Може здатися, що це не така вже й значна перевага, коли йдеться про гроші. Але в новій моделі споживання вказана перевага фінансового лізингу є чи не головною.

Фінансові переваги

До того ж, для бізнесу фінансовий лізинг має й численні фінансові переваги, коли йдеться про придбання техніки, комерційного чи легкового автотранспорту. Наприклад, зазначають експерти, уся сума комісійної винагороди лізингодавця відноситься до валових витрат. До них так само відносять половину витрат на паливо, коли йдеться про фінансовий лізинг автотранспорту, а також страхові платежі.

Більш вигідним такий інструмент є й для банку, що виступає лізингодавцем. Адже протягом всього строку фінансового лізингу саме банк виступає власником техніки, що її хоче придбати лізингоодержувач. Це суттєво зменшує ризики кредитора, а отже дає можливість суттєво розширити пул потенційних позичальників, точніше орендарів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber