1. Новини Закарпаття

Керамічні маси. Що це за матеріал

Керамічні маси – це стоматологічні матеріали, які використовують зуботехнічні лабораторії для створення зубних протезів та імплантатів. При обранні якісного матеріалу можна забезпечити високий рівень

Керамічні маси – це стоматологічні матеріали, які використовують зуботехнічні лабораторії для створення зубних протезів та імплантатів. При обранні якісного матеріалу можна забезпечити високий рівень

Керамічні маси – це стоматологічні матеріали, які використовують зуботехнічні лабораторії для створення зубних протезів та імплантатів. При обранні якісного матеріалу можна забезпечити високий рівень протезування, створити конструкції, які прослужать тривалий час та будуть витримувати різноманітні зовнішні впливи.

На стоматологічному ринку існує великий вибір керамічних мас, тому клінікам та кабінетам варто обрати відповідний варіант в залежності від того, які протези вони виготовляють найчастіше. Це можуть бути керамічні, металокерамічні конструкції та інші моделі.

Які бувають види керамічних мас

Серед широкого асортименту керамічних мас можна виділити наступні найбільш популярні речовини:

  •          кераміка для виготовлення знімних зубних конструкцій;
  •          порцеляна для облицювання незнімних протезів;
  •          фарфор для протезування незнімними імплантатами;
  •          ливарні маси для реставрації.

Основним показником керамічних речовин є температура плавлення. Низькоплавкі маси випалюють при температурі 870-1065 градусів за Цельсієм, середньоплавкі – 1065-1260 градусів, а тугоплавкі – 1260-1370 градусів. Тому варто уважно дивитись на температурні показники і відштовхуватись від можливостей печі для спікання кераміки.

Які характеристики мають керамічні маси

На стоматологічному ринку можна зустріти велику кількість різноманітних матеріалів у вигляді рідин, гелів, глазурі та інших консистенціях. Щоб зробити правильний вибір, необхідно відштовхуватись від наступних параметрів:

  1. міцність – встановлює рівень механічного тиску, який можуть витримувати протези з конкретного матеріалу;
  2. стійкість до температурних коливань та інших зовнішніх факторів;
  3. безпечність – гіпоалергенний склад, що не викликає у користувача протезу запалення, почервоніння та інших проявів алергії;
  4. привабливий зовнішній вигляд – протези мають повторювати форму та естетичність справжніх зубів, візуально не відрізнятись від них;
  5. низький розхід – невелика кількість матеріалу для створення необхідного імплантату, що дозволяє зекономити кошти.

Правильно обрана керамічна основа є фундаментом для створення якісних протезів. Однак у стоматологічному протезуванні важливу роль відіграє професіоналізм зубного техніка, а також надійність обладнання, яке використовується. Тільки у такому випадку можна забезпечити необхідний результат для кожного пацієнта.

Керамічну масу можна вважати оптимальним сучасним матеріалом для протезування, адже з неї можна створити легкі та водночас міцні стоматологічні конструкції, які не будуть викликати дискомфорт при носінні.

Джерело: meddent.com.ua.