1. Новини Закарпаття

Обіймайтеся, щоб не втратити психічне здоров’я!

Емоційний стан українців зараз ніяк не назвеш стабільним. Постійний стрес і тривога пригнічують, тривала війна виснажує навіть тих, хто перебуває далеко від лінії фронту. Саме тому дуже важливо намагатися підтримувати свій психофізичний стан за допомогою простих повсякденних речей. Однією з них може стати використання подушки-обіймашки. Останнім часом такі вироби набули широкої популярності, що зовсім не дивно.

Японський винахід

Офіційна назва такої подушки — дакімакура. Вперше вона з’явилася в Японії та являла собою виріб циліндричної форми довжиною майже в зріст людини, прикрашений зображенням персонажу з аніме. Дакімакура швидко стала популярною за межами Японії, у першу чергу, серед любителів аніме. Але, як можна бачити на прикладі електронного каталогу https://ek.ua/ua/, сьогодні на українському ринку оформлення таких подушок часто нічим не нагадує про Японію — багато виробників використовують патріотичні мотиви, зображення голлівудських героїв, а то й просто нейтральні принти.

Навіщо ж потрібна така подушка? Справа в тому, що всім нам необхідно тепло людських обіймів, а дакімакура певним чином компенсує відсутність можливості обійняти близьку людину. Простіше кажучи, така подушка призначена для одинаків або тих, хто тимчасово розлучився з коханими, яким радять обіймати уві сні подушку замість людини.

На перший погляд, така порада може здатися дещо дивною, але насправді вже доведено, що подушки-обіймашки сприяють психологічному розвантаженню, покращують емоційний фон, приносять почуття умиротворення. Крім того, можна виділити ще кілька переваг від використання дакімакури.

  • Вони допомагають швидше заснути та покращують якість сну.
  • Знижують навантаження на хребет та сприяють розслабленню м’язів.
  • Допомагають зберегти тепло в холодну пору року.
  • Підходять вагітним жінкам, яким важко заснути.

Як вибрати подушку-обіймашку

Сьогодні виробники пропонують дакімакури різної довжини: 80 см, 100 см, 140 см. Діаметр зазвичай становить 40–50 см. Частіше за все, вони мають циліндричну форму, але іноді випускають вироби L-подібної чи U-подібної форми або навіть з пришитою «рукою», що ніби обіймає людину.

Що стосується наповнювача, в таких виробах він не грає настільки значної ролі, як у подушках для сну. Адже тут не йдеться про підтримку голови та шиї, підбір необхідної пружності та м’якості. Тому частіше за все в якості наповнювача використовують синтетичні матеріали — стійкі до зношування та гіпоалергенні.

В окрему групу можна виділити подушки-обіймашки для маленьких дітей. Вони допомагають заснути, коли мами немає поруч, а крім того, виконують роль красивої іграшки. Зазвичай такі дакімакури випускають у вигляді тварин або мультиплікаційних персонажів.

Навіть якщо ви скептично налаштовані стосовно «японської штучки», рекомендуємо позичити дакімакуру в когось із знайомих і спробувати заснути з нею. Ви неодмінно відчуєте позитивний ефект для свого емоційного стану і, можливо, забажаєте обзавестися власною «обіймашкою».