1. Новини Закарпаття

Частину закордонних паспортів та ID-карт українців анулювали. Як перевірити чи дійсний ваш документ?

Українські закордонні паспорти та ID-карти частини громадян автоматично стали недійсними.

Українські закордонні паспорти та ID-карти частини громадян автоматично стали недійсними. Це пов'язано з оновленням програмного забезпечення та зміною транслітерації за одним зразком.

Зміни торкнулися багатьох

Написання імені та прізвища може бути різним. Якщо написання латинськими літерами відрізняється, то перший виданий документ втрачає свою силу, повідомляє Схід.Інфо з посиланням на Державну міграційну службу України.

Українців попереджають про зміни, які сталися з лютого місяця в системі оформлення біометричних паспортних документів.

"У разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-карті дійсним визнається останній оформлений документ. Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-карту з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним", - відзначають у відомстві.

У Міграційній службі звертаються до українців з проханням перевірити свої паспортні документи. Якщо будуть встановлені розбіжності в написанні імені чи прізвища, слід звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПа, "Паспортного сервісу".

Зміни не стосуються паперових "внутрішніх" паспортів, оскільки в них немає транслітерації латинськими літерами.

Як перевірити дійсність своїх документів

Дійсність своїх документів можна перевірити на сайті Державної міграційної служби України на сторінці "Перевірка недійсних документів".

Перейдіть за посиланням вище. На сайті cxid.info можна знайти більш детальну інформацію, разом з іншими корисними новинами, інструкціями по отриманню соціальних виплат та пенсій, актуальними програмами знижок та акцій від супермаркетів та постачальників енергії.

Якщо в системі вказується, що документ недійсний, для його заміни необхідно звернутися в відділення Державної міграційної служби в Україні. Замінити паспорт за кордоном можна через посольство або консульство.