1. Новини Закарпаття

Все більше українців готові повністю переходити на розрахунки цифровими картками

Компанія Mastercard дослідила український ринок безготівкових розрахунків. Ключовий висновок дослідження під назвою MasterIndex - близько 75% респондентів готові у найближчі 2 роки відмовитись від використання пластикових банківських карток на користь цифрових. Також було проаналізовано платіжні вподобання українців протягом минулого року.

Обсяги безготівкових оплат зростають

Україна йде в ногу з часом, і все більше цифровізується. Велика заслуга в цьому як Міністерства цифрової трансформації, так і банківської сфери, і бізнесу. Не дивно, що українці все більше віддають перевагу онлайн-шопінгу та безготівковим розрахункам. Підтверджує таку динаміку і статистика застосування купонів та промокодів на порталі https://deshevshe.net.ua/

Також збільшення безготівкових розрахунків аналітики пов’язують зі збільшенням обсягів банківського та небанківського споживчого кредитування. У 2022 році українці частіше активували промокод Creditkasa  від Deshevshe та інших МФО. В більшості випадків кредит надають не готівкою, а саме перерахунком на карту. А враховуючи той факт, що все більше українців переходять на смартфони та гаджети з NFC, вони паралельно відкривають для себе безконтактну оплату.

Результати проведеного дослідження показали, що у 2022 році українці обирали безготівкові розрахунки на 11% більше, ніж у 2021 році. Безготівкову форму використовували для оплати:

  • комунальних послуг - 75% опитаних;
  • ліків (61%);
  • квитків на потяг, міжміські автобуси, літаки (47%);
  • покупки одягу, взуття (46%);
  • проїзду у міському громадському транспорті (26%).

У фізичних магазинах та різнопланових точках продажу пластиковими або цифровими картками розраховувались 59% респондентів. Близько 8% опитаних взагалі уникають магазинів, в яких доступна оплата виключно готівкою. 

За підсумками минулого року обсяги онлайн-покупок попри війну не зменшились і залишились на рівні 2021 року. 88% респондентів заявили, що робили онлайн-замовлення протягом року, а 64% - робили по кілька покупок щомісяця. Також аналітики відмітили, що українці частіше почали користуватись цифровими картками (показник зріс з 20 до 37%). Кількість покупців, які оплачують онлайн-замовлення готівкою за рік зменшилась з 37 до 28%.

Крім того, 66% донатили на ЗСУ та інші збори безготівково. Також українці отримували міжнародну допомогу в 90% випадків шляхом перерахунку на картку.