1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Петрушка – корисна приправа, яку слід мати на своєму городі

63
Без регіону (не видаляти!)

Петрушка – корисна приправа, яку слід мати на своєму городі

Петрушка є надзвичайно популярною рослиною з гострим, пряно-лимонним смаком та запахом, яка вирощується на присадибних ділянках. Сьогодні неможливо уявити домашній город без цього ароматного зеленого листя.

Посадка петрушки і її вирощування настільки прості, що з цим впораються навіть садівники-любителі. Потрібно лише придбати якісне насіння петрушки в Яскрава Клумба, посіяти його на грядки та отримати чудову пряну та лікарську сировину.

  • У петрушці цінна як надземна частина, так і корінь. Ця рослина містить більше вітаміну С, ніж цитрусові. Її регулярне споживання захищає від цинги, затримує процеси старіння організму й навіть запобігає раку.
  • Також в петрушці містяться мінерали, необхідні для нормального функціонування нашого організму – залізо, калій, магній та кальцій. Корінь петрушки також є цінним джерелом вітаміну С, флавоноїдів, мінералів і вітамінів групи B. Він має сечогінну дію, завдяки чому захищає нирки та допомагає очистити організм від токсинів.

Крім того, коріння петрушки багате фітонцидами, які надають йому незвичайний аромат, що робить коріння прекрасною приправою й незамінним компонентом багатьох страв.

Опис рослини

Петрушка (Petroselinum crispum) – дворічна рослина родини селерових. Рослина походить з країн Середземномор'я та Азії, але культивується в багатьох країнах, практично по всьому світу. В перший рік утворює розетку прикореневих листків і невеликий корінь, у другий – пряме стебло висотою 50—90 см, розгалужене у верхній частині.

  • Сорти петрушки діляться на листові й кореневі. Їстівні частини – зелень петрушки та білий корінь. Тому на присадибних городах найчастіше зустрічається як петрушка листова, так і коренева.
  • Урожай кореневої петрушки – білий потовщений корінь, що нагадує бурульку, а з листових сортів виходить тільки зелена верхівка.
  • Листкова форма петрушки звичайної не утворює кореневого потовщення (як буває у коренеплоду), а численні пучкові коренеплоди споживчої цінності не мають. Листя гладке або кучеряве, утворюють щільний розетковий шлейф.
  • На другий рік вирощування рослина зацвітає парасольками непоказних дрібних зелено-жовтих квіток.

Всі сорти петрушки можна вирощувати у відкритому ґрунті або в горщиках на балконах і терасах, отримуючи корисну зелень практично цілий рік.

Насіння петрушки: обираємо найкраще

Ми можемо отримати багатий урожай на власній ділянці тільки якщо посадити петрушку з якісного насіння. Тому насамперед варто звернути увагу на насіння від перевірених виробників.

  • Не забувайте купувати стільки насіння, скільки зможете використати за один раз. Наперед купувати його немає сенсу, тому що для тривалого зберігання воно є непридатним (після закінчення терміну втрачається схожість). Взагалі, слід зауважити, що енергія проростання насіння петрушки за своєю природою є досить низькою, а посів рослини надзвичайно чутливий до несприятливих умов.
  • У домашніх умовах посів можливий з січня, а пересадка молодих паростків на грядку з березня. У відкритий ґрунт насіння висівають з початку березня. Через низьку температуру ґрунту проростання може тривати до трьох тижнів і більше. Чим довше насіння знаходяться в землі, тим більше ризик ураження рослин грибковою інфекцією.
  • Висівають насіння в ряди, розмічені через кожні 40-50 см, на глибину 2-3 см. Мінімальна температура проростання становить 2-3 °C, але найбільш рясні сходи бувають при мінімумі 10 °C.
  • Варто знати, що схожість насіннєвого матеріалу можна поліпшити, замочивши насіння перед посівом в теплій воді.

 Молоді рослини добре переносять заморозки та, якщо їх загартувати, легко переносять зниження температури до -9°C, хоча оптимальне її значення в період інтенсивного розвитку коренів і листя становить від 16 до 18°C.

Вимоги до вирощування та догляд

Петрушка родом із середземноморської країни, тому для неї найбільше підходять субстрати з підвищеною вологістю. Найкращі ґрунти середньої щільності, гумусні, з хорошою структурою і високою вологістю (чорноземи, суглинки).

  • Не підходять важкі, водозбірні, кислі, глинисті й занадто легкі ґрунти. На кислих ґрунтах петрушка росте погано, тому за рік до посіву в них варто внести вапно.
  • Уникайте землі, де вирощувались рослини, що містять нематоди, такі як цибуля, цибуля-порей, селера, морква та овес. Петрушку доцільно вирощувати після капусти, огірків або після зернових культур.

Щоб виростити велику та якісну рослину, слід регулярно розпушувати ґрунт та проривати занадто густі чагарники. Приблизно за три години до процедури потрібно полити грядку, щоб не відривати тільки верхівки. Це можна робити кілька разів за сезон, поки ви не отримаєте потрібну відстань в одному ряду – це дозволить згодом зручно збирати врожай.

Ще один засіб догляду – прополювання – петрушка дуже чутлива до бур’янів. Видаляйте їх вручну, обережно, щоб не зламати стебла, особливо якщо рослини ще малі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber