1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Еволюція телевізора: цікаві факти з історії пристрою

122
Без регіону (не видаляти!)

Сучасні та перші телевізори – як два різні всесвіти. Але без перших пристроїв, які сьогодні здаються дивними і навіть жахливими, не існувало б тих центрів ТБ, які тепер можна зустріти повсюдно.

Еволюція телевізора: цікаві факти з історії пристрою

Винахід телевізора: історія пристрою

У багатьох казках можна знайти згадки про чарівні блюдця, кулі, дзеркала, в яких можна було побачити те, що відбувається на відстані. Це не дивно: люди здавна розмірковували про способи передачі зображення і звуку на далекі відстані. І відображали це у народній творчості.

Сьогодні ця давня мрія не просто реалізувалася, а перевершила всі очікування (втім, чи ще буде?). Телевізор є практично в кожному житлі, офісі, магазині, кафе − і навіть не один. Він дозволяє дивитися улюблені передачі та кінофільми, а завдяки смарт-технології заходити в соцмережі та казино Elslots, запускати навчальні, розважальні програми та інші сервіси. При цьому мало хто замислюється над тим, коли і яким чином було створено перший телевізор, як його було вдосконалено і який вигляд він мав.

 

Телевізійна еволюція

Розробка пристрою, здатного відтворювати картинку в русі, тривалий час займала вчені уми. Десятки винахідників із різних країн працювали над появою такого дива. І зрештою придумали його. У 30-х роках ХХ століття телевізори почали випускати масово, проте успішними стали не всі моделі. Серед вчених, які зробили максимальний внесок в історію еволюції телевізорів, слід назвати кілька імен. Саме їм ми маємо завдячувати тому пристрою, який маємо зараз.

Пауль Готліб Ніпков

В 1885 році винахідник із Німеччини зробив грандіозне відкриття. На той час він навчався в Берлінському університеті, тому сумував за близькими і дуже хотів побачити їх напередодні Різдва. Щоб втілити свою мрію в життя, Пауль використовував принцип роботи телеграфу з телефоном, які на той час вже існували. У результаті з'явився винахід, що отримав назву «Диск Нипкова». На поверхні диска знаходилися отвори, розташовані в певному порядку. При обертанні диск сканував та відтворював дюжину чорно-білих кадрів.

Джон Лоджі Берд

Технологія Нипкова була вдосконалена в 1922-му інженером із Шотландії. Йому знадобилося більше трьох років, щоб передати не просто картинку, яка рухається, але й її деталі. В результаті вдалося досягти зображення у сірих відтінках. У кадрі було 30 вертикальних ліній, що змінювалися зі швидкістю 5 разів на секунду. У 1926 році Берд офіційно представив свій перший механічний телевізор. Публіка була в захваті, незважаючи на те що пристрій все ще передавав низькоякісну картинку і працював беззвучно.

Борис Розінг

До 1934 року механічні телевізори масово виготовлялися та використовувалися. Потім механіку замінила електроніка. Одним із перших учених, які зрозуміли безперспективність механічної системи, став Борис Львович Розінг. Він запропонував спосіб передачі зображення, у якому не існувало потреби у складних механічних конструкціях. Натомість був використаний електронний промінь без інерції. Що послужило поштовхом до стрімкого розвитку телетехнологій. Саме Розінг заслужено вважається творцем електронного телевізора.

 

Сучасні пристрої

Сучасні телеприймачі були створені не одразу. Багато хто з нас ще пам'ятає лампові чорно-білі та кольорові пристрої, потім застарілі моделі з трубкою, які ще можна зустріти у багатьох будинках. Після них з'явилися тонкі телевізори (плазма), потім смарт ТБ. Сьогодні це мультимедійні центри, що здатні повноцінно передавати відео найвищої якості, підтримують високу роздільну здатність, «співпрацюють» із різними фізичними та мережевими зовнішніми носіями. Вони передають сотні тисяч кольорових відтінків, забезпечують об'ємність картинки та поліфонічний звук. Їх можна використовувати як монітори, а дистанційне керування робить процес максимально комфортним.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber