1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як поводитися під час землетрусу 

50
Без регіону (не видаляти!)

Як поводитися під час землетрусу 

Ми завжди звикаємо жити в безпечних умовах, заспокоюючи себе тим, що повені, цунамі та землетруси ніколи не торкнуться нас. Добре, якщо люди живуть не в сейсмічно активній зоні. А якщо навпаки? Або до їхнього регіону доходять відлуння подій, що відбуваються в інших країнах. Для цього випадок бажано мати план “б”.

Наприклад, при потужному землетрусі магнітудою близько 8-9 балів його відлуння можуть дійти до сусідів з меншою потужністю. Приблизно 4-6 балів. У будь-якому випадку, до подібних речей краще готуватися заздалегідь, і завжди уявляти, як діяти в екстреній ситуації. Слоти казино Віп допоможуть уникнути нудьги та заробити трохи готівки. З приводу готівки - вона дуже необхідна, особливо, якщо в регіоні оголосять евакуацію через природний катаклізм, що наближається.

Зрозуміло, це зовсім не означає, що треба весь час бути напоготові. Звертайте увагу на новини, прогнози погоди та повідомлення влади сусідніх держав. Своєчасне попередження може врятувати чимало життів.

Базові правила та перевірки

Для початку, якщо була отримана інформація про можливі поштовхи, треба переконатися в надійності несучих стін свого житла. Вони повинні відповідати нормам та бути стійкими до сейсмічної активності. Також, варто вжити таких заходів:

  • Надійно закріпити меблі та спустити важкі предмети на підлогу;
  • Відзначити всі пожежонебезпечні зони у квартирі та тримати горючі речовини подалі від них;
  • Варто заздалегідь продумати всі варіанти виходу з житла;
  • Безумовно, всією сім'єю вивчити докладний план евакуації із будівлі.

У процесі землетрусів у жодному разі не можна використовувати сірники або запальнички. Під час поштовхів може пошкодитись газова труба. А при витік газу будь-яка іскра може викликати вибух.

Також потрібно підготувати всі документи на кожного члена сім'ї. Це заощадить час і дозволить якнайшвидше залишити потенційно небезпечне приміщення. Проживаючи в сейсмічно активному районі, додатково варто тримати напоготові "тривожний рюкзак" з провіантом на 2-3 дні.

І ще варто пам'ятати, що часто домашні вихованці відчувають наближення біди. Багато тварин відчувають рух земної кори за кілька днів до події. Наприклад, собак це відбувається від 2 годин до 2 днів.

Поведінка, яка врятує життя під час землетрусу 

В ідеалі, найкраще прагнути виходу на відкриту територію, де немає високих будівель та інших об'єктів, які можуть завдати шкоди під час обвалення. Але, опинившись у будинку, треба знайти максимально безпечне місце, наприклад, біля внутрішньої стіни, дверей чи кута. Головне - триматися подалі від вікон та предметів, що мають велику вагу.

Перебуваючи у ліжку, потрібно залишатися нерухомими, і просто закрити голову руками. І не давайте волі цікавості, тому що це може погано закінчитися. Наприклад, при поштовхах не можна виходити на балкон чи лоджію.

Бігти стрімголов теж не варто. Натомість, краще спокійно перечекати поки поштовхи припиняться. Таке рішення не тільки вбереже життя, а й позбавить травм. Багатоповерхові будівлі мають слабкі зони – це ліфти та сходи. Тому їх також слід уникати під час поштовхів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber