1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Харчова цінність м'яса та важливість для організму

185
Без регіону (не видаляти!)

Харчова цінність м'яса та важливість для організму

Головним джерелом білка для людини є м'ясо (куриці, індички, корови та ін.). Хімічний склад м'яса тваринного походження складається з білків (до 16%), жирів (до 14%), вуглеводів (до 1%) та вітамінів/мінералів разом із водою до 65%.

Але є люди, які не вживають м'ясо тваринного походження. Для них є вегетаріанські страви із використанням рослинного фаршу. Його можна сьогодні замовити і в Україні, оскільки український виробник розпочав самостійне виробництво цього унікального продукту із застосуванням новітніх технологій та на основі успішного досвіду іноземних партнерів.

У чому харчова цінність м'яса?

У м'ясі містяться всі необхідні елементи для організму людини, у тому числі білок, вітаміни та мінерали, амінокислоти та інші речовини. Вони легко засвоюються завдяки оптимальному кількісному та якісному співвідношенню.

Основою будь-якого м'яса є м'язова тканина, яка має найбільшу поживну цінність. Отже, що більше м'язів, то більше харчова цінність. Так, у туші великої рогатої худоби міститься до 62%, свиней до 52%, курчат-бройлерів до 52% тощо.

Енергетична та харчова цінність натурального м'яса може відрізнятися залежно від типу тварини чи птиці. Це може бути свинина, яловичина, баранина, індичка, телятина, курятина та ін.

При цьому м'ясо ще розрізняють за сортами та категоріями, від чого залежить відсотковий вміст води, білків, жирів, вуглеводів, холестерину та насичених жирних кислот. Варто зазначити, що саме біологічна цінність м'яса вища порівняно з молоком (казеїну молока).

Натуральне м'ясо є одним з основних джерел енергії та білка для організму за умови, що воно свіже та без шкідливих інгредієнтів (антибіотиків,холестерину тощо). Свіже охолоджене доброякісне м'ясо має ніжний світло-рожевий відтінок поверхні, а по густині воно еластичне та щільне (при легкому натисканні швидко відновлює свою первісну форму).

Свіжий продукт має приємний та ароматний запах, а за наявності жиру він повинен бути твердим з легким жовтуватим або білим відтінком. Незважаючи на користь, червоне м'ясо може завдати шкоди організму, якщо його вживати у великій кількості або неякісним.

Чим можна замінити м'ясо тваринного походження?

Є люди, які не вживають для харчування м'ясо тваринного походження. Для них пропонується альтернатива – фарш чи котлета із рослинного м'яса.

На сайті українського виробника рослинного м'яса Burger є цікаві вегетаріанські страви на кожен день, що дозволить розширити щоденний раціон не лише вегана, а й будь-якої людини.

Так, у 100 г рослинного фаршу міститься всього 270 ккал, а також 16 г білка та 3 г заліза, комплекс вітамінів групи В, кальцій, цинк та інші корисні для організму елементи. З цього унікального продукту можна приготувати різноманітні страви як перші (супи та борщі), другі, так і популярні закуски (бургери, рулетики та ін.) та салати. Рослинне м’ясо можна варити, смажити, запікати, тому з нього готують різноманітні страви для веганів і не тільки.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber