1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

До яких труднощів необхідно бути готовими під час інтеграції принципів ощадливого виробництва?

44
Без регіону (не видаляти!)

До яких труднощів необхідно бути готовими під час інтеграції принципів ощадливого виробництва?

Кожен, хто керує підприємством або лише замислюється над запуском бізнесу, стикається із необхідністю правильної організації поточних процесів. Є безліч стратегій, як усе налагодити якнайкраще, але працюють серед них лише одиниці. Досвід тисяч успішних брендів говорить про те, що найефективніше діють принципи ощадливого виробництва, розроблені японським бізнесменом Таїті Оно. Завдяки їм вдається впоратися з великою кількістю дефектів товару, позбавитися непотрібного обладнання, збільшити робочий простір і загалом мінімізувати витрати.

Ощадливе виробництво – система, яку можна адаптувати під різні види діяльності шляхом корекції та доповнень. Але для того, щоб вона почала працювати, як треба, і сприяла зростанню прибутку, доведеться подбати про інтеграцію, і тут починаються труднощі, про які ми розповімо далі.

Основні проблеми, пов'язані з впровадженням lean-новацій

  1. Відсутність фахівця, який би чітко знав, як правильно інтегрувати ті чи інші принципи ощадливого виробництва. Будь-якою справою повинен займатися професіонал, наприклад, для найму співробітників у вас має бути експерт, який пройшов hr сертифікацію, а для вдосконалення робочих процесів потрібно найняти того, хто завершив курс навчання  особливостям інтеграції lean-змін.
  2. Застосування у роботі застарілих технологій, які дозволяють використовувати ресурс підприємства по максимуму.
  3. Високі показники ресурсоємності та енергоспоживання, залежність від централізованих систем комунікацій та постачальників матеріалів.
  4. Значна конкуренція на ринку, що потребує істотних новацій задля залучення цільової аудиторії.
  5. Непередбачені фінансові витрати.
  6. Відсутність чітких термінів завершення робіт через велику кількість факторів, які потрібно враховувати під час оптимізації діяльності.
  7. Необхідність утримання досягнутих результатів в довгостроковій перспективі.

Незважаючи на всі ці проблеми, інтеграція принципів ощадливого виробництва є на сучасному етапі розвитку бізнесу життєво необхідною. Найскладніше, як показує практика, оптимізувати підприємство, що давно працює – там доведеться повністю перебудовувати поточні процеси та інвестувати додаткові кошти в закупівлю сучасного обладнання. Якщо ж подумати про lean-зміни до запуску виробництва, то вдасться спочатку налагодити діяльність з максимальною економією ресурсів та залученням персоналу, а це є запорукою досягнення фінансового успіху.

 
 
 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber