1. Новини Закарпаття

Навіщо міняти прокладку дросельної заслінки і чим саме її замінити

 

Багато власників автомобілів знають, що час від часу треба чистити дросельну заслінку. Майже ніхто з них не здогадується, що після чищення треба змінювати прокладку. Навпаки, багато хто переконаний, що прокладка дросельної заслінки не призначена для заміни. Частково це правда, але тільки в тому випадку, якщо заслінку не знімати. Якщо у вас зламалася сама дросельна заслінка, то знайти заміну завжди легко знайти на Автопро.

Якщо чистити, то міняти, а не міняти, то й не чистити

Ті, хто кажуть, що прокладка заслінки — величина постійна і змінювати її не варто, мають розуміти, що в ідеальних умовах дросельну заслінку теж не варто чіпати. Бруд і нагар на ній накопичуються через недоліки в роботі повітряного фільтра та неідеальну герметичність повітряної системи двигуна. І оскільки цей бруд викликає проблеми із запуском, хочеться нам чи ні, заслінку треба демонтувати і чистити, а після демонтажу прокладка неминуче втрачає свої властивості. Більше того, часто буває так, що при спробах зняти її прокладка рветься — і це єдиний випадок, який не залишає сумнівів у необхідності її замінити.

Варіанти заміни – не все так просто!

Оскільки прокладка, що порвалася, — форсмажор, заздалегідь її ніхто не купує, і тут відкривається простір для творчості. Щоб вирішити питання на місці, автовласники намагаються використати підсобний матеріал для виготовлення прокладки — аж до взуттєвого картону. Але картонна прокладка служить недовго, дуже швидко через неї починається підсмоктування повітря. Те саме відбувається з «рідною» прокладкою, яку не замінили після демонтажу. Навіть якщо вона виглядає цілою.

Підсмоктування повітря тягне за собою провали при розгоні та підвищену витрату палива. Щоб не мати цих проблем і не згадувати про дросельний вузол до наступного чищення, прокладці потрібна гідна заміна. А ось яка саме є варіанти. Один з яких можна виготовити самостійно, а два — купити за помірні гроші на Avto.pro. Втім, для реалізації першого варіанту теж доведеться дещо купити.

  • Прокладка вирізана з пароніту. Пароніт товщиною 0,5-1,5 мм — єдиний підходящий матеріал для її виготовлення. Товстіший пароніт використовувати не можна — це погано позначиться на теплопровідності виробу.
  • Прокладка дросельної заслінки від виробника — недорогий розхідник, спеціально призначений для цього вузла.
  • Герметик фланцевих з'єднань — сучасний та високотехнологічний засіб для формування прокладки. Після застигання витримує високі температури, перепади від -60 ° С до +150 ° С і будь-які механічні навантаження. Така прокладка не боїться іржі, моторної олії, бензину, гальмівної рідини і абсолютно не пропускає повітря.

Всі перелічені варіанти цілком функціональні та захищають дросельний вузол від демонтажу до демонтажу, після чого потребують обов'язкової заміни. Вибирайте те, що зручно використовувати саме вам.