1. Новини Закарпаття

Як швидко потрапити в Польщу

Через початок повномасштабного вторгнення багато українців стали біженцями. Більшість з них виїхала в Польщу – туди ближче, ніж наприклад до Німеччини чи Британії. Проте є інша сторона медалі – через наплив біженців потрапити в Польщу стало трохи складніше. Проте все ще можливо. Як це зробити? Зараз розкажемо.

Що для цього потрібно?

Через Польщу легко потрапити в інші країни. Наприклад, до Чехії через цю країну курсують автобуси тячів прага, але приїхавши туди, майте на увазі:

  • якщо ви оформите статус біженця, то зможете легально перебувати на території Польщі 18 місяців;
  • перед в’їздом в країну потрібно повідомити про мету свого візиту. Тільки після цього ви зможете заїхати легально;
  • після оформлення статусу біженця, якщо ви покидаєте Польщу більше ніж на місяць, то втрачаєте право на легальне перебування там;
  • коли їдете через Польщу до іншої країни (наприклад Чехії), потрібен дозвіл на в’їзд до тієї країни;
  • якщо ви їдете за кордон як турист, то цей виїзд визначається правилами Шенгенського кодексу (коридор перебування на 90 – 180 днів – це значить, що легально перебувати в країні ви можете протягом цього часу, наявність закордонного паспорту). Процес виїзду ускладнюється.

Документи, які від вас вимагатимуть, залежать від того, з ким ви їдете. Якщо відправляєтесь в подорож самостійно, від вас вимагатимуть паспорт громадянина України та закордонний. Для жінок, дітей та інвалідів, що тікають з територій, на яких ідуть бойові дії наявність закордонного паспорту необов’язкова.

Якщо ви їдете з дітьми, візьміть з собою їх документи – закордонний паспорт, паспорт громадянина України, якщо дитина старше 16 років та свідоцтво про народження – якщо молодше.

Коли хочете вивезти за кордон тварину, потрібен номерний ветеринарний паспорт, міжнародний ветеринарний сертифікат, довідка, що тваринка не є породистою. Обов’язковою є наявність клейма чи мікрочипа, що відповідає стандартам ІСО. Прибувши на місце, ви заповнюєте декларацію на домашнього улюбленця.

Хто має право на спрощений перетин кордону

Якщо ви:

маєте дозвіл на постійне проживання чи тимчасове перебування в Польщі;

статус біженця;

додатковий захист;

маєте дозвіл на перебування з гуманітарних причин;

подали заяви на міжнародний захист в Польщі або заявили про намір подати такі заяви, то маєте право на спрощений перетин кордону. Для отримання більш детальної інформації про виїзд з країни зверніться до Державної Митної служби.

Міжнародні рейси здійснюють служби таксі, автобусні компанії. Забронювати поїздку можна на їх сайтах або за номером телефону, який зазвичай вказують на офіційній сторінці.