Через початок повномасштабного вторгнення багато українців стали біженцями. Більшість з них виїхала в Польщу – туди ближче, ніж наприклад до Німеччини чи Британії. Проте є інша сторона медалі – через наплив біженців потрапити в Польщу стало трохи складніше. Проте все ще можливо. Як це зробити? Зараз розкажемо.
Що для цього потрібно?
Через Польщу легко потрапити в інші країни. Наприклад, до Чехії через цю країну курсують автобуси тячів прага, але приїхавши туди, майте на увазі:
- якщо ви оформите статус біженця, то зможете легально перебувати на території Польщі 18 місяців;
- перед в’їздом в країну потрібно повідомити про мету свого візиту. Тільки після цього ви зможете заїхати легально;
- після оформлення статусу біженця, якщо ви покидаєте Польщу більше ніж на місяць, то втрачаєте право на легальне перебування там;
- коли їдете через Польщу до іншої країни (наприклад Чехії), потрібен дозвіл на в’їзд до тієї країни;
- якщо ви їдете за кордон як турист, то цей виїзд визначається правилами Шенгенського кодексу (коридор перебування на 90 – 180 днів – це значить, що легально перебувати в країні ви можете протягом цього часу, наявність закордонного паспорту). Процес виїзду ускладнюється.
Документи, які від вас вимагатимуть, залежать від того, з ким ви їдете. Якщо відправляєтесь в подорож самостійно, від вас вимагатимуть паспорт громадянина України та закордонний. Для жінок, дітей та інвалідів, що тікають з територій, на яких ідуть бойові дії наявність закордонного паспорту необов’язкова.
Якщо ви їдете з дітьми, візьміть з собою їх документи – закордонний паспорт, паспорт громадянина України, якщо дитина старше 16 років та свідоцтво про народження – якщо молодше.
Коли хочете вивезти за кордон тварину, потрібен номерний ветеринарний паспорт, міжнародний ветеринарний сертифікат, довідка, що тваринка не є породистою. Обов’язковою є наявність клейма чи мікрочипа, що відповідає стандартам ІСО. Прибувши на місце, ви заповнюєте декларацію на домашнього улюбленця.
Хто має право на спрощений перетин кордону
Якщо ви:
маєте дозвіл на постійне проживання чи тимчасове перебування в Польщі;
статус біженця;
додатковий захист;
маєте дозвіл на перебування з гуманітарних причин;
подали заяви на міжнародний захист в Польщі або заявили про намір подати такі заяви, то маєте право на спрощений перетин кордону. Для отримання більш детальної інформації про виїзд з країни зверніться до Державної Митної служби.
Міжнародні рейси здійснюють служби таксі, автобусні компанії. Забронювати поїздку можна на їх сайтах або за номером телефону, який зазвичай вказують на офіційній сторінці.
Читайте також:
- Буде сніжно і вдарить "мінус": де влупить мороз вже найближчими днями?
- З 19 грудня діє новий закон: в Україні каратимуть за слова, жести й рухи тіла /ВІДЕО
- Увага, зміни в правилах перетину кордону: який ДОДАТКОВИЙ документ тепер вимагатимуть від українців
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 46 0 Новини партнерів