1. Новини Закарпаття

Різновиди наповнювачів та форм подушок

Комфортний сон сприяє відпочинку та дозволяє відновити сили протягом ночі. Але для цього потрібно використовувати зручний матрац, який приймає форму тіла та подушку, що утримує голову у правильному положенні.

Як обрати подушку для сну?

Для цього варто врахувати особливості людини та можливість виникнення алергічних реакцій. Більшість людей, які належать до старшого покоління, вважають, що краще замовити подушку, наповнену пухом або пером. Проте як показали дослідження, це зовсім не так, адже пух – це природний наповнювач, який може викликати алергію. Всередині таких подушок можуть утворюватися пилові кліщі, які викликають алергічні реакції. Для новонароджених та дітей використовувати такі подушки не варто. Крім того, вони дуже м'які, тому не підтримують тіло у потрібному анатомічному положенні.

Різновиди наповнювачів для подушок:

  • Пух
  • Кокосове волокно
  • Бамбук
  • Тінсулейт
  • Синтепон
  • Гречана шкарлупа

Найкращим варіантом для дітей вважають саме наповнювачі зі штучних волокон. Вони легко перуться у пральній машині та не викликають алергії.

Різновиди подушок за призначенням

Окрім наповнювачів варто звертати уваги на форму подушки та її призначення. Для користувачів, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, та хворіють на остеохондроз, рекомендовано використовувати ортопедичні подушки. Їх виготовляють з розумної піни, яка приймає форму тіла та дозволяє знизити напруження м'язів в області шиї та спини. Завдяки цьому вдається відпочити, розслабитися та запобігти виникненню больових відчуттів.

Вагітним варто використовувати подушки спеціальної форми. Зазвичай це вироби у формі підкови або букви “Г”. Це дозволяє спати на животі, перебуваючи у цікавому стані. Завдяки спеціальній формі подушки, вдається зменшити навантаження на живіт та не стискати йогу під час відпочинку. Такі подушки розслабляють тіло вагітної, та забезпечують чудовий відпочинок, що важливо для майбутньої мами.

Для спрощення догляду за подушками, під час пошиття можуть використовуватися спеціальні чохли. Деякі з виробників фасують наповнювач у невеличкі мішечки, які можна витягти з подушки та прати у пральній машині. Завдяки цьому вдається швидко висушити наповнювач та забезпечити чистоту таких подушок. Не варто купувати подушки наповнені пухом для літа. Адже саме в жарку пору року людина під час сну пітніє. Вся волога поглинається подушкою, що може спричинити розмноження кліщів, плісняви, патогенних мікроорганізмів, які полюбляють тепле та вологе середовище. Краще підбирати подушки залежно від пори року та стану опорно-рухового апарату.