1. Новини Закарпаття

Вибір оптимальної юрисдикції для відкриття бізнесу за кордоном

В плані перспектив заробітку та зручності роботи власний бізнес є оптимальним варіантом. І останнім часом, зважаючи на обставини, небагато українців хочуть ризикувати, займаючись комерційною діяльністю у рідній країні. На щастя, відкрити свою компанію можна за кордоном, діючи самостійно або через посередника.

Перше рішення, яке належить прийняти підприємцю у разу запуску проєкту в сфері ІТ, фінансів, аудиту, маркетингу, торгівлі тощо – де реєструвати бізнес. Плюси та мінуси є скрізь, наприклад, у Гонконгу можна не сплачувати податок на прибуток, якщо не отримуєте його в межах мегаполісу (подробиці на сайті https://lawrange.net/uk/services/kompaniya-u-gonkonzi/), а у Делавері створено оптимальну інфраструктуру для бізнесу та є прискорена процедура реєстрації. Важливо не помилитися із вибором, адже від цього залежить:

 • скільки грошей доведеться витратити на реєстрацію;
 • які податки належить сплачувати в майбутньому;
 • чи потрібно буде наймати місцевих жителів;
 • скільки доведеться чекати з моменту подання документів до того, як можна буде починати заробляти гроші.

Критерії пошуку юрисдикції для бізнесу

Частина підприємців із самого початку націлені на те, щоб зареєструвати компанію у Європі, США чи Азії. Інші ж розглядають різні варіанти у пошуках оптимальних умов. Під час аналізу слід звернути увагу на:

 1. Вимоги до нерезидентів, які відкривають бізнес.
 2. Стабільність економіки. Навіть, якщо всі інші умови повністю підходять, немає сенсу відкривати власну справу в країні, яка перебуває у глибокій кризі.
 3. Наявні організаційно-правові форми та їх особливості.
 4. Специфіку системи оподаткування та можливості для подальшої оптимізації витрат.
 5. Вартість реєстрації підприємства. Сюди входить оренда офісу, сплата усіляких державних зборів, відкриття рахунку в місцевому банку, сума статутного капіталу та інші обов'язкові витрати. 
 6. Перспективи для переїзду. Варто зважати не лише на інфраструктуру, простоту оформлення документів, якість життя, але й на ставлення місцевих жителів до іноземців.
 7. Обмеження, пов'язані з іноземними інвестиціями та працевлаштуванням нерезидентів.

Зробити відкриття бізнесу в іншій країні швидким та легким, а також бути впевненими у правильності вибору допоможе консультація з юристами. Досвідчені фахівці підкажуть, які юрисдикції більше підійдуть з урахуванням поставленої мети та фінансових можливостей клієнта.